• „Dzień Talentów”

            Szkoła jest miejscem, gdzie uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności, ale jest również miejscem, gdzie uczniowie mogą rozwijać swoje pasje, talenty i  zainteresowania. 29 maja 2024 roku już po raz drugi w szkole odbył się Dzień Talentów, na którym dzieci i młodzież mogła pochwalić się  całej społeczności szkolnej swoimi pasjami, talentami i uzdolnieniami. Tegoroczne Talent show było wyjątkowe, ponieważ wszyscy uczestnicy rywalizowali o statuetkę TALENTU ROKU  w kategorii indywidualnej i grupowej. W pierwszej kategorii indywidualnej udział wzięli:

            -Iga Kołbuc uczennica klasy I, która zaprezentowała talent plastyczny;

            -Julia Boroń uczennica klasy II, która zaprezentowała układ taneczny;

            -Amelia Rusin uczennica klasy II, która zaprezentowała  swoje prace plastyczne;

            -Amelia Cichała uczennica klasy III, która zaprezentowała talent plastyczny;

            -Oliwia Mruk uczennica klasy IV, która zaprezentowała talent muzyczny;

            -Gabrysia Rej uczennica klasy IV, która zaprezentowała układanie Kostki Rubika na czas;

            -Oliwia Jankowska uczennica klasy IV, która zaprezentowała umiejętności charakteryzacji;

            -Julia Pietrzyk uczennica klasy V, która zaprezentowała swoje rysunki i szkice;

            -Jakub Czechowski uczeń klasy VII, który zaprezentował swoje umiejętności literackie i recytatorskie;

            Bartosz Lisiński uczeń klasy VII, który zaprezentowała swoje umiejętności recytatorskie;

            Laureatka konkursu indywidualnego i tytuł TALENTU ROKU 2024 zdobyła Oliwia Mruk, która zachwyciła wszystkich zgromadzanych swoim głosem i talentem muzycznym.

            W kategorii grupowej wystąpili:

            - Przedszkolaki ze swoim kolorowym tańcem;

            -uczniowie zerówki, którzy zaprezentowali synchroniczny układ taneczny;

            -uczennice klasy VI, które zaprezentowały swój talent muzyczny;

            -uczniowie klasy VIII, którzy zaprezentowali widowni swój autorki skecz;

            Laureatem konkursu i tytuł TALENTU ROKU 2024 w kategorii grupowej otrzymali uczniowie z przedszkola, którzy w swoim kolorowym tańcu zachwycili jury i widownię. Pozostali uczestnicy pokazu zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.

            Pokaz talentów przebiegał w wesołym, niemalże wakacyjnym nastroju, co dostarczyło zarówno nauczycielom, rodzicom jak i uczniom wiele radości. Okazuje się, że pasje i talent można odkryć w sobie zawsze, wystarczy tylko mieć odwagę, aby zrealizować marzenia. Ważne jest, aby pamiętać, że każdy z nas ma swój unikalny talent.

          • „Kołodziej, ludwisarz, zdun- na tropie ginących zawodów”.

            W ramach realizacji WSDZ w kwietniu b.r. odbył się konkurs międzyklasowy „Kołodziej, ludwisarz, zdun- na tropie ginących zawodów”, którego celem było poznanie zawodów, które uznawane są za „ginące” lub zupełnie „zapomniane”. W ramach konkursu zadaniem każdej klasy było wykonanie wspólnie jednej pracy na temat przydzielonego zawodu. Uczniowie wykonali bardzo starannie swoje prace, zamieszczając na plakacie poza informacjami o zawodzie również rysunki i inne elementy związane z wykonywaniem danej posesji np. piec zduna. Konkurs został rozstrzygnięty 29 maja 2024 roku na Dniu Talentów. W kategorii klasy młodsze najlepszą pracą okazał się plakat klasy II, a w kategorii klasy starsze- plakat klasy VII. Laureatom oraz pozostałym uczestnikom Pani dyrektor Małgorzata Bęben wręczyła słodycze i dyplomy, a zwycięskie klasy otrzymały również nagrody niespodzianki: vouchery – niepytajki i ognisko z kiełbaskami.

            Wszystkim uczniom i ich wychowawcom dziękujemy za zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów.

             

            Komisja WSDZ

          • WITAJ MAJ, TRZECI MAJ...

            Z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca to ważne wydarzenie. Widzowie mogli się dowiedzieć czym była konstytucja i jakie były jej najważniejsze założenia. Dzięki odśpiewanym pieśniom i wierszom udało się przybliżyć podniosłość  chwili, która towarzyszyła twórcom Konstytucji.

          • Podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2023/24

            26 kwietnia 2024 r. w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych.  W tegorocznej edycji konkursów wyłoniono 213 laureatów.
            Jakub Zawada został laureatem V Wojewódzkiego Konkursu z Historii oraz finalistą V Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego.
            Bartosz Lisiński został laureatem V Wojewódzkiego Konkursu z Biologii oraz finalistą V Wojewódzkiego Konkursu z Geografii.

            Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom składamy serdeczne gratulacje.

          • „Spotkanie z „Górką”.

            25 kwietnia 2024 roku odbyło się spotkanie uczniów klasy VIII i VII z przedstawicielami Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie tzw. „Górki”. Pierwszoklasiści poszczególnych szkół: Technikum, Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkoły Branżowej I Stopnia im. Jana Piwnika Ponurego zaprezentowali kierunki kształcenia w szkołach. Kierownik szkolenia praktycznego pan Tomasz Serwata przybliżył naszym uczniom jak wyglądają praktyki w technikum i szkole branżowej. To bardzo ciekawe spotkanie, na którym uczniowie otrzymali pełne informacje dotyczące rekrutacji, kierunków kształcenia, a także mogli w wirtualnym spacerze poznać cały obiekt szkoły, warsztatów oraz internatu.
            Przed naszymi ósmoklasistami trudny czas decyzji, a wcześniej egzaminów. Każdy z uczniów ma ogromne możliwości wybrać jak najlepszą szkołę dla siebie, zgodnie z pasjami, możliwościami i wynikami klasyfikacji.
            Będziemy trzymać kciuki, aby każdy nasz ósmoklasista dostał się do szkoły swoich marzeń.  

          • Konkurs Mitologiczny

            11 kwietnia 2024r. w Szkole Podstawowej w Łagowie zmierzyli się ze sobą uczniowie klas piątych szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Łagów. W tym dniu odbył się XIX Gminny Turniej Mitologiczny, którego celem było rozwijanie zainteresowań uczniów kulturą starożytną. W miłej atmosferze zdrowej rywalizacji piątoklasiści odpowiadali na wylosowane pytania. Dotyczyły one mitologii greckiej, sprawdzały wiedzę z wielu mitów oraz znajomość związków frazeologicznych. Konkursowe potyczki wyłoniły zwycięzców:
            I miejsce zajęła Nikola Kargul,
            II miejsce - Julia Pietrzyk,
            III miejsce - Michał Biesiada.
            Uczestnicy Maratonu Mitologicznego otrzymali dyplomy, a zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami. Konkurs przyczynił się do popularyzacji wiedzy o mitologii greckiej wśród naszych uczniów.

          • Gminny Konkurs Recytatorski

            27 marca 2024r. w Gminnym Zespole Szkół w Łagowie odbyła się kolejna edycja Gminnego Turnieju Recytatorskiego. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV - VIII, a jego celem było propagowanie piękna poezji. Młodzi recytatorzy barwnie zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze. Jury wyłoniło następujących zwycięzców:
            I miejsce - Oliwia Mruk ze Szkoły Podstawowej w Piotrowie oraz Michał Biesiada ze Szkoły Podstawowej w Zbelutce.
            II miejsce - Amelia Bera ze Szkoły Podstawowej w Łagowie.
            III miejsce - Bartosz Lisiński ze szkoły Podstawowej w Piotrowie.
            Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszystkim uczestnikom konkursu wręczono dyplomy pamiątkowe.
            Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów.

          • Zapraszamy na kiermasz.

            Dziękujemy całej społeczności szkolnej i rodzicom za włączenie się do zbiórki pieniążków na leczenie Kacperka. Pieniążki zostały przekazane na konto Fundacji Sepomaga. 

            https://www.siepomaga.pl/wplata/R2S3QbJe

            Rodzice oraz najbliźsi małego wojownika z całego serca dziękują za okazane serce. 

             

          • Światowy Dzień Wody

            22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Do ogólnopolskiej akcji kształtowania świadomości globalnych problemów wody włączyli się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Piotrowie. W ramach podjętych działań 25 marca 2024 roku uczniowie klasy VII uczestniczyli w warsztatach na temat zjedzonej wody „Ile wody jest w Twoim burgerze”. Jak dużo potrzeba jest wody do produkcji 1kg pomidorów, a jak dużo do produkcji sera żółtego? Na te i inne pytania uczniowie klasy VII szukali odpowiedzi, by uświadomić sobie, że działalność gospodarcza człowieka na Ziemi generuje ogromne ilości zużytej wody, co może zagrozić zasobom wody pitnej na świecie. Na warsztatach siódmoklasiści podkreślali jak ważna jest ochrona zasobów naturalnych naszej planety, a jak łatwo jest zanieczyszczać wodę i ją szybko zużyć, co spowoduje zachwianie równowagi na świecie.

          • Żonkilowe Pola Nadziei - pomagamy i wspieramy

            Kampania Pola Nadziei jest ogólnoświatowa i ogólnopolską akcją zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną. Symbolem akcji jest kwiat żonkila- międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko i nieuleczanie chorych.
            25 marca Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował kiermasz słodkości. Zebrane pieniążki w wysokości 817 zł zostaną przekazane na Hospicjum w Kielcach. Kiermasz ten był zorganizowany w ramach akcji „Żonkilowe Pola Nadziei”.
            Serdecznie dziękujemy wolontariuszom za przygotowanie słodkich wypieków i całej społeczności szkolnej za czynne włączenie się do akcji.

          • Sukcesy naszych uczniów w konkursach przedmiotowych

            W bieżącym roku szkolnym grupa uczniów zaangażowała się w przygotowanie do konkursów organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach.
            Nasi uczniowie rozwiązywali testy z siedmiu przedmiotów. Wysiłek przyniósł wspaniałe efekty. Bartosz Lisiński z klasy siódmej został
            laureatem V Wojewódzkiego Konkursu z Biologii dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2023/2024 oraz finalistą V Wojewódzkiego Konkursu z Geografii dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2023/2024.
            Jakub Zawada z klasy ósmej zdobył tytuł laureata w V Wojewódzkim Konkursie z Historii dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2023/2024 w konkursie oraz finalisty w XI Wojewódzkim Konkursie z Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2023/2024
            Osiągniecie tak dużych sukcesów było możliwe dzięki wytrwałej pracy uczniów i zaangażowaniu rodziców oraz nauczycieli.

            Gratulujemy Bartoszowi i Jakubowi, cieszymy się z ich osiągnięć i mamy nadzieję, że w przyszłym roku grono laureatów ze Szkoły Podstawowej w Piotrowie znów się powiększy.

          • Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I-III

            W naszej szkole, w klasach I-III, ogłoszono konkurs recytatorski. Każdy uczeń recytował wiersz wybrany z pomocą swojego rodzica. Szkolne jury wyłoniło następujących uczniów z poszczególnych klas:
            Klasa I - Milena Pająk, Oliwier Pająk
            Klasa II - Julia Boroń, Natalia Sitarska, Filip Pająk
            Klasa III - Filip kowalczyk, Amelia Cichała, Iga Prendota.
            Wyżej wymienieni uczniowie reprezentowali naszą szkołę w XX Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się 25 marca 2024r.

          • Witaj wiosno!

            21 marca w naszej szkole świętowaliśmy przyjście wiosny. Jak przystało na ten dzień, w klasach i na korytarzach królowała zieleń, której towarzyszyły hawajskie barwy.
            Na długiej przerwie uczniowie i wychowawcy zgromadzili się na holu i zaprezentowali swoje wiosenne kreacje. Następnie chętne osoby przedstawiły się jako swoi idole. Powiedziały kilka słów o ulubionych postaciach ze świata sportu i kultury. Dużo radości sprawiło wszystkim pokaz rozmaitych przedmiotów, w których należało przynieść książki i przybory szkolne. A to z powodu “Dnia bez plecaka”, który też uatrakcyjnił obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Pomysły dzieci były zaskakujące i bardzo ciekawe.

            Cieszymy się z rozpoczęcia tej pięknej pory roku, za którą wszyscy tęskniliśmy.

          • Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

            19 marca w Szkole Podstawowej w Zbelutce został przeprowadzony gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, w którym wzięli udział uczniowie ze szkoły  w Piotrowie, Łagowie oraz Zbelutki. Nad prawidłowym przebiegiem zmagań czuwało jury w składzie:  mł. bryg. Damian Domański - przewodniczący, st. kpt. Marcin Pastuszka – sekretarz oraz pani Beata Szyszka – członek.

            Wyniki prezentują się następująco:

            I grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy I-IV):

            1. Piotr Sławski – SP Zbelutka Stara       

            2.  Filip Masternak – SP Zbelutka Star       

            3. Oskar Adamczyk – SP Zbelutka Stara

            II grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy V-VIII)

            1. Julia Pietrzyk – SP Piotrów

            2. Wojciech Herbuś – SP Łagów

            3. Szymon Szczykutowicz – SP Piotrów

            III grupa wiekowa (szkoły ponadpodstawowe)

            1. Bogdan Serwata (Branżowa Szkoła I Stopnia)

            Burmistrz Miasta i Gminy Łagów Paweł Marwicki pogratulował uczestnikom oraz zwycięzcom, a następnie przystąpił do wręczenia pamiątkowych dyplomów i nagród.

            Uczennica naszej szkoły Julia Pietrzyk z klasy piątej będzie reprezentowała szkołę w powiatowych eliminacjach. Życzymy Julii powodzenia i wygranej.

          • Międzynarodowy Dzień Liczby Pi - święto matematyki.

            14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto. Datę wybrano nieprzypadkowo - w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi jej przybliżoną wartość. Liczba π lub ludolfina, to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy.
            W tym dniu nasi wychowankowie przyłączyli się do świętowania. Z tej okazji zostały przygotowane różne atrakcje, gry i zabawy, wszystkie związane z tą wyjątkową liczbą. Na lekcjach matematyki uczniowie omówili przygotowane przez siebie prezentacje multimedialne dotyczące liczby Pi, a następnie tworzyli graficzne przedstawienie tej liczby na kole - Miasto π. Uczniowie przynieśli plakaty zawierające informacje i ciekawostki dotyczące tej interesującej liczby, które zostały umieszczone na gazetce szkolnej.

            To był udany dzień, który potwierdził, że matematyka jest π-ękna.

          • Dzień Kobiet

            Od samego rana w naszej szkole było widać, że nadszedł 8 marca, czyli Dzień Kobiet. Dziewczynki przyszły ubrane w stylu Barbie, czyli na różowo, natomiast chłopcy prezentowali się w stroju Kena lub agenta 007. W tym wyjątkowym dniu chłopcy złożyli życzenia wszystkim dziewczynkom i paniom. Obdarowali je kwiatami i słodyczami. Każda klasa obchodziła to sympatyczne święto na swój sposób, a rodzice zorganizowali dzieciom słodki poczęstunek.
            Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, prezenty i promienny uśmiech.

          • Wycieczka do kina klas IV-VIII

            W dniu 7 marca 2024 r. uczniowie starszych klas udali się na wycieczkę do kina Helios w Kielcach, gdzie obejrzeli dwa z proponowanych filmów: "Akademia pana Kleksa" i "Cudowny chłopak. Biały Ptak". Filmy okazały się idealną propozycją dla dzieci, które uważnie śledziły losy głównych bohaterów. Seanse filmowe wzbudziły wyobraźnię uczniów i wywołały wiele pozytywnych emocji, od łez smutku i wzruszenia po liczne uśmiechy.
            To był udany dzień.