• „Dzień Talentów”

Szkoła jest miejscem, gdzie uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności, ale jest również miejscem, gdzie uczniowie mogą rozwijać swoje pasje, talenty i  zainteresowania. 29 maja 2024 roku już po raz drugi w szkole odbył się Dzień Talentów, na którym dzieci i młodzież mogła pochwalić się  całej społeczności szkolnej swoimi pasjami, talentami i uzdolnieniami. Tegoroczne Talent show było wyjątkowe, ponieważ wszyscy uczestnicy rywalizowali o statuetkę TALENTU ROKU  w kategorii indywidualnej i grupowej. W pierwszej kategorii indywidualnej udział wzięli:

-Iga Kołbuc uczennica klasy I, która zaprezentowała talent plastyczny;

-Julia Boroń uczennica klasy II, która zaprezentowała układ taneczny;

-Amelia Rusin uczennica klasy II, która zaprezentowała  swoje prace plastyczne;

-Amelia Cichała uczennica klasy III, która zaprezentowała talent plastyczny;

-Oliwia Mruk uczennica klasy IV, która zaprezentowała talent muzyczny;

-Gabrysia Rej uczennica klasy IV, która zaprezentowała układanie Kostki Rubika na czas;

-Oliwia Jankowska uczennica klasy IV, która zaprezentowała umiejętności charakteryzacji;

-Julia Pietrzyk uczennica klasy V, która zaprezentowała swoje rysunki i szkice;

-Jakub Czechowski uczeń klasy VII, który zaprezentował swoje umiejętności literackie i recytatorskie;

Bartosz Lisiński uczeń klasy VII, który zaprezentowała swoje umiejętności recytatorskie;

Laureatka konkursu indywidualnego i tytuł TALENTU ROKU 2024 zdobyła Oliwia Mruk, która zachwyciła wszystkich zgromadzanych swoim głosem i talentem muzycznym.

W kategorii grupowej wystąpili:

- Przedszkolaki ze swoim kolorowym tańcem;

-uczniowie zerówki, którzy zaprezentowali synchroniczny układ taneczny;

-uczennice klasy VI, które zaprezentowały swój talent muzyczny;

-uczniowie klasy VIII, którzy zaprezentowali widowni swój autorki skecz;

Laureatem konkursu i tytuł TALENTU ROKU 2024 w kategorii grupowej otrzymali uczniowie z przedszkola, którzy w swoim kolorowym tańcu zachwycili jury i widownię. Pozostali uczestnicy pokazu zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.

Pokaz talentów przebiegał w wesołym, niemalże wakacyjnym nastroju, co dostarczyło zarówno nauczycielom, rodzicom jak i uczniom wiele radości. Okazuje się, że pasje i talent można odkryć w sobie zawsze, wystarczy tylko mieć odwagę, aby zrealizować marzenia. Ważne jest, aby pamiętać, że każdy z nas ma swój unikalny talent.

• „Kołodziej, ludwisarz, zdun- na tropie ginących zawodów”.

W ramach realizacji WSDZ w kwietniu b.r. odbył się konkurs międzyklasowy „Kołodziej, ludwisarz, zdun- na tropie ginących zawodów”, którego celem było poznanie zawodów, które uznawane są za „ginące” lub zupełnie „zapomniane”. W ramach konkursu zadaniem każdej klasy było wykonanie wspólnie jednej pracy na temat przydzielonego zawodu. Uczniowie wykonali bardzo starannie swoje prace, zamieszczając na plakacie poza informacjami o zawodzie również rysunki i inne elementy związane z wykonywaniem danej posesji np. piec zduna. Konkurs został rozstrzygnięty 29 maja 2024 roku na Dniu Talentów. W kategorii klasy młodsze najlepszą pracą okazał się plakat klasy II, a w kategorii klasy starsze- plakat klasy VII. Laureatom oraz pozostałym uczestnikom Pani dyrektor Małgorzata Bęben wręczyła słodycze i dyplomy, a zwycięskie klasy otrzymały również nagrody niespodzianki: vouchery – niepytajki i ognisko z kiełbaskami.

Wszystkim uczniom i ich wychowawcom dziękujemy za zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów.

Komisja WSDZ

• WITAJ MAJ, TRZECI MAJ...

Z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca to ważne wydarzenie. Widzowie mogli się dowiedzieć czym była konstytucja i jakie były jej najważniejsze założenia. Dzięki odśpiewanym pieśniom i wierszom udało się przybliżyć podniosłość  chwili, która towarzyszyła twórcom Konstytucji.