• Zabawa karnawałowa

Jak co roku przed feriami odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Tym razem przypadła na dziewiąty dzień lutego.
               Sala gimnastyczna zmieniona w piękną, kolorową salę balową sprzyjała dobrej atmosferze. Uczniowie świetnie się bawili przy dźwiękach muzyki, sterowanej przez pana Jacka Wójcika, który wraz z nauczycielami urozmaicał bal ciekawymi konkursami i zabawami. Uczniowie tańczyli w parach na gazecie, ściskając między sobą balony; wykazywali się sprytem w czasie tańca przy ustawionych w kole krzesłach; tańczyli belgijkę; mierzyli się z przechodzeniem pod obniżającą się liną, w dodatku w rytm muzyki. Zwycięzcy byli nagradzani brawami i słodyczami. Po kilku godzinach doskonałej zabawy, rodzice zaprosili uczestników imprezy na kolację.
              Krótki odpoczynek… I znów zabawa. Pląsy w parach i w kółeczkach, pociąg, węże i kolejne konkursy z nagrodami. Wspaniała muzyka sprawiła, że bawili się zarówno uczniowie, jak i dorośli. Dodatkową atrakcją była fotobudka, w której wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Pan Jacek zadbał o śmieszne rekwizyty, aby fotografie były bardziej atrakcyjne.
               Kiedy zabawa dobiegała końca, zmęczeni, ale uśmiechnięci uczniowie z ociąganiem i żalem zbierali się do wyjścia. Po kilku „ostatnich” tańcach, przyszła pora wracać do domu.
              Wspólna zabawa przyniosła dużo radości. Dziękujemy rodzicom za zorganizowanie wspaniałego balu, a pani dyrektor Małgorzacie Bęben i nauczycielom za przygotowanie sali i czuwanie nad bezpieczeństwem uczniów. Następna zabawa karnawałowa już za rok!

• WALENTYNKI

W czwartek 8 lutego 2024r. w naszej szkole zapachniało pączkami. Zgodnie z tradycją wszyscy delektowali się pulchnymi wypiekami. Oprócz przyjemności dla ciała, było coś dla ducha. Tego dnia ruszyła poczta walentynkowa, uruchomiona przed 14 lutego z powodu rozpoczynających się ferii zimowych. Czerwone kartki, lizaki w kształcie serduszek i inne drobne upominki sprzyjały pokazaniu wzajemnych sympatii. A może kiełkującej miłości? Przyszłość pokaże! Radość i duma rozpierały tych, którzy otrzymali najwięcej dowodów “lubienia”.  W przyszłym roku czekamy na więcej.

• Występ Grupy "Zaelektryzowani"

W dniu 31.01.2024r. uczniowie naszej uczestniczyli w pokazie grupy “Zaelektryzowani”, która przybliżyła wszystkim wiedzę z zakresu chemii i fizyki. Prezentujący pokazał wiele ciekawych doświadczeń z wodorem, helem, azotem i tlenem. Wszyscy byli aktywnie zaangażowani w pokaz, a prowadzący zręcznie połączył elementy humoru i edukacji, zachęcając do bezpiecznego eksperymentowania. Dzięki temu nasi uczniowie zostali prawdziwymi magikami chemii i fizyki. Spędzili nie tylko miło, ale i bardzo pożytecznie czas.

• Pomagamy WOŚP

Nasza szkoła już drugi rok wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował na rzecz WOŚP kiermasz „Galaretkowy Zawrót Głowy”, na którym została zebrana kwota 619,50zł oraz z puszki stacjonarnej - 213,60zł. Łącznie udało się zebrać 833,10 zł. Dziękujemy całej społeczności za udział w akcji.