• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego 2023r. obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, którego celem jest zwiększenie poczucia odpowiedzialności za polszczyznę. Uczniowie przygotowali plakaty z najczęściej używanymi związkami frazeologicznymi oraz z ciekawymi "łamańcami językowymi". Zadaniem młodszych uczniów było wykaligrafowanie napisu "Dzień Języka Ojczystego", a ósmoklasiści przebrali się za bohaterów literackich. Uczeń klasy siódmej przygotował ciekawą prezentację swoich ulubionych książek.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do upowszechniania świadomości językowej w naszej szkole.

• Walentynki

Walentynki to dzień, w którym wszyscy zakochani mogą obdarować drugą osobę wyjątkowym upominkiem. Najczęściej jest to liścik miłosny. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową a wszystkie zebrane kartki walentynkowe zostały przekazane adresatom 14 lutego. W tym dniu wielu uczniów sprawiło radość swoim szkolnym Walentynkom.

Był to dzień miłych wrażeń.

• Międzynarodowy Dzień LEGO

Międzynarodowy Dzień Lego obchodzony jest 28 stycznia, a jak słyszeliśmy wielokrotnie LEGO to najlepsze klocki na świecie. Z tej okazji zaraz po feriach w Szkole Podstawowej w Piotrowie zorganizowano wystawę LEGO.

Uczniowie oraz nauczyciele prezentowali swoje najlepsze zestawy. Pojawiły się prawdziwe perełki: statek wikingów, Mercedes G63 Brabus, najnowszy Landrover Defender, Nissan GTR oraz Ford F150 Hoonigan. Nie zabrakło motocylki Ducati panigale v4 czy BMW 1000rr. Z klocków LEGO można zbudować dosłownie wszystko: maszyny rolnicze, ciągniki, czołgi czy stacje kosmiczne.

Wychowawcy zachęcali uczniów do kreatywnej zabawy i tworzenia autorskich projektów, gdyż układanie klocków pozwala ćwiczyć umiejętność rozwiązywania problemów i opowiadania historii podczas zabawy, która uczy wytrwałości i samodzielnego myślenia. Z niecierpliwością czekamy na kolejną taką wystawę.

• ZABAWA CHOINKOWA

27.01.2023r. uczniowie naszej szkoły balowali na zabawie choinkowej. Dzieci świetnie się bawiły, przy dźwiękach znanych utworów muzycznych. Tradycyjnie podczas balu odbyły się liczne konkursy, w których można było zdobyć słodką nagrodę. W przygotowanie i uatrakcyjnienie tej zabawy włączyli się rodzice naszych uczniów. Dla swoich pociech przygotowali pyszny poczęstunek. W śród najmłodszych furorę zrobiło stanowisko do malowania twarzy. Dużą popularnością cieszył się sklepik, w którym można było nabyć drobne akcesoria przydatne w czasie zabawy

Dziękujemy Rodzicom za organizację zabawy choinkowej i wspólnie spędzony czas.