• Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest co roku 25 listopada i ma na celu upamiętnienie powstania popularnej maskotki. Z tej okazji nasi uczniowie przynieśli do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela. Była to doskonała sposobność na wyrażenie uczuć i emocji. Każdy mógł opowiedzieć historię, jak zdobył swoją maskotkę i jak ważna jest dla niego. Wiele osób uważa, że przytulanie misia poprawia nastrój i łagodzi stres. Mimo upływu lat moda na pluszowe maskotki nie przemija, ponieważ każdemu z nas jest potrzebny miły i przytulny towarzysz.

• ANDRZEJKI 2023

Kiedy listopad zbliża się do końca, pora pomyśleć o andrzejkach. To tradycja ludowa, która skłania nas do tańców i zabaw przy muzyce.
            23 listopada 2023 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka połączona z konkursami
            i wesołymi pląsami. W pięknie przystrojonej sali zebrali się uczniowie przebrani za różne postacie z bajek i filmów. Samorząd uczniowski przygotował dla uczestników liczne zabawy oraz świetnie dobrał muzykę. Pani dyrektor Małgorzata Bęben zadbała o słodkie upominki. Wiele emocji wzbudziły: taniec z miotłami, gra towarzyska z krzesłami ustawionymi w kole oraz przekazywanie woreczka ze słodyczami w rytm muzyki.

Wspólna zabawa dostarczyła niezapomnianych przeżyć i emocji.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to coroczna akcja mająca na celu zachęcenie ludzi do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w formie zabawy. W XIII edycji, która odbyła się 17 listopada 2023r., uczniowie klas III-VIII naszej szkoły wzięli aktywny udział. Poprzez wykonanie plakatów, przypominali sobie tabliczkę mnożenia, a następnie przeszli pomyślnie test z tej tematyki. Nie zabrakło również zabaw związanych z pamięciowym mnożeniem, co pozwoliło uczniom na miłe spędzenie czasu. Chcielibyśmy serdecznie pogratulować wszystkim MISTRZOM tabliczki mnożenia! Wasza praca i zaangażowanie w tę akcję na pewno przyczyniają się do rozwoju Waszych umiejętności matematycznych. Dzięki takim inicjatywom, nauka staje się nie tylko skuteczna, ale i przyjemna.

• Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada przepadała kolejna bo już 105 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej też okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca to wydarzenie. Wzięli w niej udział uczniowie klas starszych oraz przedszkolaki, które zaśpiewały piękną piosenkę "Polska to mój kraj".
                  Nasi uczniowie wraz z kolegami i koleżankami ze Szkoły Podstawowej w Zbelutce przygotowali wzruszający występ, który miał miejsce w kościele w Łagowie.

Wszystkim uczniom i osobom zaangażowanym w przygotowania serdecznie dziękujemy.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada.
            Z tej o
            kazji 9 listopada wszyscy chętni uczniowie przebrali się za postacie wcześniej wylosowanych bajek. Każda klasa zaprezentowała swoje stroje na apelu. Uczestnicy biorący udział w tym święcie otrzymali nagrodę od pani dyrektor. Młodsi dostali słodycze i gry planszowe dla klasy, natomiast starsi zyskali talony chroniące przed złą oceną.

To był udany bajkowy dzień.