8 listopada 2024 roku uczennice klasy V Maja Kowalczyk, Gabriela Rej i Oliwia Mruk uczestniczyły w XVI powiatowych eliminacjach konkursu " Bezpieczeństwo na piątkę". Organizatorem wydarzenia była Komenda Miejska Policji w Kielcach. Celem konkursu jest promowanie odpowiedzialnych i bezpiecznych zachowań na drodze, w tym zachęcanie do noszenia odblasków. Konkurs składał sie z trzech etapów. Pierwszy etap to prezentacja przygotowanej wcześniej w szkole makiety na temat : " Noś odblaski, świeć przykładem". W drugim etapie dziewczynki musiały przystąpić to testu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa osobistego, pierwszej pomocy przedmedycznej i bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Ostatni etap sprawdzał umiejętności jazdy na rowerze. Do tego etapu przystapiła Gabrysia jako reprezentantka drużyny. Gabrysia pokonała na rowerze specjalnie przygotowany tor przeszkód oraz wykazała się znajonością przepisów ruchu drogowego. Dziewczynki z pełnym zaangażowaniem przystępowały do każdego etapu i choć nie udało im się dostać do etapu wojewódzkiego to serdecznie dziękujemy im za wysiłek włożony w przygotownie się do konkursu. Udział naszych uczniów w tym wydarzeniu to kolejny krok w budowaniu świadomości bezpieczeństwa i odpowiedzialności na drodze.
Dzień Postaci z Bajek
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to czarodziejskie święto, które wypada 5 listopada. Z tej okazji, 8 listopada, wszyscy uczniowie naszej szkoły zebrali się w swoich bajkowych przebraniach, które wyciągnęli z magicznych szaf! Każda klasa zaprezentowała swoje fantastyczne kostiumy na apelu, a wszyscy uczestnicy zostali obdarowani nagrodami od naszej super pani dyrektor. Młodsze pokolenie dostało słodkości, a starsi – talony, które ochronią ich przed złymi ocenami.
To był naprawdę bajkowy dzień pełen radości!
29
"Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości..." - Józef Piłsudski
Po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Towarzyszyła temu uroczysta akademia, podczas której zaprezentowane zostały słowa polskich poetów, pieśni patriotyczne oraz myśli Józefa Piłsudskiego, wybitnego twórcy Polski niepodległej. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń z przed 106 lat obrazując sytuację oraz emocję jakie wtedy towarzyszyły naszym przodkom. Uwieńczeniem było wykonanie przez uczniów i nauczycieli Mazurka Dąbrowskiego.
25
Edukacja z wojskiem.
30 października 2024 roku uczniowie klas VI-VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Piotrowie odbyli szkolenie w ramach realizacji programu edukacyjno - obronnego uruchomionego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Obrony Narodowej. Młodzież na spotkaniu z przedstawicielami Wojsk Obrony Terytorialnej z Kielc zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy.
Głównym celem takich zajęć w szkołach podstawowych jest przede wszystkim podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności cywilnej w sytuacjach kryzysowych. Na spotkaniu z podpułkownikiem Arkadiuszem Wypych największym zainteresowaniem uczniów cieszyła się prezentowana przez starszych szeregowych resuscytacja oraz sygnały alarmowe. Spotkanie było również okazją na poznanie zawodów wojskowych, co najbardziej zaciekawiło uczniów klasy VIII, którzy już niedługo będą decydować o dalszej ścieżce edukacyjno- zawodowej.1
XV rocznica nadania imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Piotrowie
29 października 2024 roku w Szkole Podstawowej w Piotrowie odbyła się uroczystość z okazji XV rocznicy nadania placówce imienia Jana Pawła II. Od 2009 roku szkoła nosi imię Wielkiego Polaka, a jej tradycją stały się podniosłe obchody Święta Patrona.
Pani dyrektor Małgorzata Bęben serdecznie powitała przybyłych gości: panią Magdalenę Karwat-Kasińską Sekretarz Miasta i Gminy Łagów, panią Ewę Wójcik Skarbnik Miasta i Gminy Łagów, pana Bogdana Gieradę Radnego Rady Powiatu, pana Grzegorza Bojarskiego przedstawiciela kopalni Probudex SA, ks. Ryszarda Reja, panią Elżbietę Ginał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zbelutce, panią Jolantę Chmielewską Sołtys Piotrowa, panią Elżbietę Borek Przewodniczącą KGW z Piotrowa wraz z członkiniami, Radę Rodziców, rodziców, nauczycieli i uczniów.
Uczniowie przedstawili część artystyczną, w której przypomnieli osobę Jana Pawła II, Jego nauczanie oraz życie pełne wiary, nadziei i miłości. Recytowali wiersze, pokazali zabawną scenkę z życia Karola Wojtyły, prezentowali anegdoty i żartobliwe dialogi z Watykanu. Wzruszenie malowało się na twarzach słuchających, gdy zabrzmiały słowa Jana Pawła II na temat ojczyzny, roli młodzieży w jej rozwoju i potrzebie stawiania sobie wymagań. Tę część uroczystości dopełniły pieśni i piosenki, wykonane przez uczniów z wielkim zaangażowaniem. Ulubioną „Barkę” Papieża zaśpiewali wszyscy uczestnicy uroczystości.
Po części artystycznej ks. Piotr Haracz poprowadził litanię do św. Jana Pawła II. Następnie zabrali głos zaproszeni goście. Pani Magdalena Karwat-Kasińska podkreśliła, że szkoła poważnie traktuje słowa Papieża i kieruje się nimi w swoich działaniach. Pan Bogdan Gierada przypomniał wkład Ojca Świętego w rozwój naszej ojczyzny oraz życzył nauczycielom, uczniom i rodzicom, by wprowadzali w życie słowa Wielkiego Patrona. Ksiądz Ryszard Rej podziękował za troskę o młode pokolenie.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy zebrali się przy wspólnym stole, dzielili się refleksjami i wspominali piękną uroczystość nadania szkole imienia Jana Pawła II, od której upłynęło już piętnaście lat.
Wieczorem w kościele parafialnym w Łagowie odbyła się Msza Święta, na której zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Młodzież naszej szkoły poprowadziła modlitwę różańcową.
Dziękujemy wszystkim za wspólne przeżywanie Święta Patrona naszej szkoły. Czujemy się wyróżnieni opieką św. Jana Pawła II. Jego nauczanie będzie nadal wzorem postępowania w codziennym życiu naszej społeczności.
38
Wolontariat - Sprzątanie zapomnianych grobów
Dnia 19 października 2024 roku grupa wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Piotrowie razem z opiekunami panią Wiolettą Śliwińską i panią Katarzyną Rusin udali się na parafialny cmentarz w Łagowie. Ich zadaniem było uprzątnięcie zaniedbanych, nieodwiedzanych już przez nikogo grobów z okazji nadchodzącego święta Wszystkich świętych. Każdy przyszedł pełen energii gotowy do pomocy. Wolontariusze byli w pełni przygotowani -przynieśli ze sobą worki, rękawiczki, sprzęt do porządkowania cmentarza oraz znicze. Tak o to praca zaczęła się pełną parą. Wolontariusze sprzątali stare znicze i wiązanki, wszystko odpowiednio segregując, a także pozbywali się niepotrzebnych chwastów rosnących na grobach nieposiadających pomnika. Młodzież zabłysnęła swoją kulturą i szacunkiem do miejsca jakim jest cmentarz zachowując względną ciszę i inne zasady panujące tam. Było to również uczucie spełnienia – świadomości pomocy osobie, która o tę pomoc już nawet nie jest w stanie poprosić ani podziękować czy się odwdzięczyć. Właśnie na tym polega wolontariat. Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom za włożony wysiłek oraz chęć niesienia pomocy.
3
Nabór wniosków stypendialnych od 1 do 31 października 2024 r dla uczniów klas VII i VIII.
Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendiów w roku szkolnym 2024/25 dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych w ramach projektu niekonkurencyjnego Województwa Świętokrzyskiego pn. Świętokrzyski program stypendialny dla uczniów szkół podstawowych, realizowanego w obszarze programu regionalnego pn. Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027.
Warunki ogólne
Warunkiem ubiegania się o stypendium jest złożenie wniosku o przyznanie stypendium oraz innych dokumentów (wraz z niezbędnymi załącznikami) dla ucznia/uczennicy, który/a spełnia kryteria określone w Regulaminie przyznawania stypendiów dla uczniów szkół podstawowych w województwie świętokrzyskim w roku szkolnym 2024/25, zwanym dalej Regulaminem.
Termin naboru wniosków
Nabór wniosków o przyznanie stypendiów rozpoczyna się 1 października 2024 roku a kończy 31 października 2024 roku (w przypadku wysłania dokumentów pocztą decyduje data stempla pocztowego).
Miejsce składania wniosków
Wniosek wraz z kompletem dokumentów, o których mowa w Regulaminie, należy przekazać osobiście w godz. 7.30 – 15.30 lub wysłać w zaklejonej kopercie wraz z dopiskiem Świętokrzyski program stypendialny dla uczniów szkół podstawowych na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, al. IX Wieków Kielc 3, 25-516 Kielce (liczy się data stempla pocztowego).
Sposób wypełniania wniosków
Wniosek o przyznanie stypendium oraz pozostałych dokumentów niezbędnych w naborze należy wypełnić zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie i niżej zamieszczoną uchwałą:
Wykaz konkursów i olimpiad, które będą punktowane podczas naboru:
Niezbędne dokumenty:
Informacje o projekcie
Informacji w sprawie przyznawania stypendiów udzielają pracownicy Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.
Konkurs recytatorski przedszkolaków.
26Dnia 22.10.2024r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Piotrowie odbył się konkurs recytatorski dla dzieci 3,4,5 i 6-letnich w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. W konkursie wzięło udział 19 uczestników z wszystkich grup wiekowych. Głównymi celami konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie predyspozycji i talentu recytatorskiego dzieci w wieku przedszkolnym, rozwijanie zainteresowań poezją, zachęcenie do występów na scenie i uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Podczas występów dzieci wspaniale zaprezentowały się w znanych i mniej znanych wierszach poetów polskich. Zmagania uczestników oceniało jury choć obrady były bardzo burzliwe to wyniki bardzo zgodne. W kategorii 3, 4 latków pierwsze miejsce zdobył Antoni Gadowski, drugie miejsce - Michał Jankowski trzecie miejsce - Krzysztof Gałęza. W kategorii dzieci 5,6-letnich pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Masternak drugie miejsce - Adam Ożygała, trzecie miejsce - Antonina Fit. Na zakończenie nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla wszystkich uczestników konkursu. Zmagania dostarczyły dzieciom wielu ekscytujących wrażeń ale przede wszystkim dobrej zabawy i atrakcyjnych nagród. Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.
Wioletta Śliwińska, Katarzyna Rusin i Patrycja Bęben
Razem w świecie książek – projekt „Rodzice-dzieciom”
6W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, nasze przedszkole zainicjowało wyjątkowy projekt „Rodzice-dzieciom”, którego celem jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz angażowanie rodziców w rozwój literacki ich dzieci. Co tydzień, w oddziale przedszkolnym, odbywają się spotkania, podczas których rodzice czytają dzieciom książki z literatury dziecięcej. Inicjatywa ta nie tylko wzbogaca naszą przedszkolną rzeczywistość, ale również wpływa pozytywnie na rozwój dzieci
i relacje w rodzinach.Celem spotkań „Rodzice-dzieciom” jest:
- Zachęcanie do czytania – Regularne czytanie książek w przedszkolu ma na celu rozwijanie
w dzieciach pasji do literatury i wzbogacenie ich słownictwa. - Budowanie więzi rodzinnych – Czytanie w obecności rodziców sprzyja tworzeniu ciepłej, przyjaznej atmosfery, a także wzmacnia więź emocjonalną między rodzicem a dzieckiem.
- Rozwijanie umiejętności społecznych – Spotkania te umożliwiają dzieciom uczenie się współpracy, dzielenia się swoimi emocjami oraz wyrażania własnych myśli.
- Wzmacnianie roli rodziców w edukacji – Angażując rodziców w proces czytania, pokazujemy, jak ważna jest ich rola w kształtowaniu postaw literackich dzieci.
Warto również podkreślić, że dzieci ze starszych klas aktywnie uczestniczyły w projekcie, odwiedzając przedszkolaków i czytając im książki. Ta forma czytelniczej wymiany nie tylko pozwoliła starszym dzieciom na rozwijanie umiejętności prezentacji i komunikacji, ale także nauczyła je empatii oraz odpowiedzialności za młodszych kolegów i koleżanki. Dzięki temu młodsze dzieci mogły odkrywać świat literatury z perspektywy swoich starszych przyjaciół, co sprawiło, że czytanie stało się dla nich jeszcze bardziej atrakcyjne.
Projekt „Rodzice-dzieciom” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przynosi liczne korzyści dla całej społeczności przedszkolnej. Dzięki zaangażowaniu rodziców oraz starszych dzieci, stworzyliśmy przestrzeń, w której literatura staje się mostem łączącym pokolenia. Wspólne czytanie to nie tylko sposób na rozwijanie wyobraźni i umiejętności językowych, ale także wyjątkowa okazja do budowania relacji i wspólnego spędzania czasu. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa zainspiruje rodziny do dalszego odkrywania świata książek także w domowym zaciszu!
Patrycja Bęben
Wioletta Śliwińska
Katarzyna Rusin
- Zachęcanie do czytania – Regularne czytanie książek w przedszkolu ma na celu rozwijanie
Narodowy Program Czytelnictwa.
W roku szkolnym 2024/2025 oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Piotrowie, pozyskał fundusze w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa priorytet 2.0. w kwocie 2.500zł. Dzięki temu w przedszkolu pojawiły się na półkach nowe książki, które wzbogaciły biblioteczkę przedszkolną. Wśród najciekawszych zakupionych pozycji znalazły się między innymi:
-seria edukacyjnych książeczek skierowana do najmłodszych czytelników "Dziecięce uczucia". W prosty i piękny sposób tłumaczą pojęcie inteligencji emocjonalnej, a wszystkie historie są interesujące, zabawne i praktyczne;
-seria książeczek edukacyjnych o przygodach samochodzika Franka oraz o przygodach hulajnogi Zuzi, których bardzo ciekawi świat oraz kochają nowe przygody. W książce, oprócz historyjki do czytania znajdziemy zagadki, quizy i łamigłówki;
-wierszyki dla dzieci – popularne polskie rymowanki klasyczne i utwory poetów dziecięcych;
-atlas zwierząt dla dzieci;
-wierszyki o zawodach;
- "A to Polska właśnie" – zbiór wierszyków, które w prosty sposób przybliżają dzieciom polskie zwyczaje, legendy i symbole narodowe;
- "Dookoła świata" - wierszyki dla dzieci – czytelnicy przemierzają wszystkie kontynenty, poznają najciekawsze miejsca na ziemi i zostają prawdziwymi małymi podróżnikami;
-seria książeczek " Magiczne słowa Leopolda "-to próba zachęcenia dzieci, do tego, aby ładnie się zachowywały i aby dowiedziały się, jak przyjemnie jest używać magicznych słów.
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa priorytet 2.0 na najbliższy rok szkolny mamy zaplanowane takie działania jak:
-konkurs recytatorski „Wiersze polskich poetów”;
– popołudnia z bajeczką;
– czytanie dzieciom literatury przez wychowawców;
– " Książki tworzymy – czytać lubimy" – tworzenie książki o Mikołaju;
-podróż do krainy bajek i baśni – zaproszenie Teatru Maska na spektakl promujący czytelnicwo;
-konkurs plastyczny "Mój ulubiony bohater z bajki";
-w ramach spotkań z rodzicami "Rodzice – dzieciom" zaangażowanie rodziców w czytanie dzieciom w przedszkolu książeczek z literatury dziecięcej;
-zorganizowanie "Dnia postaci z bajek".
Mamy nadzieję że zakupione pozycje książkowe zwiększą zainteresowanie dzieci książkami i czytelnictwem, a także nauczą wielu pozytywnych zachowań oraz wzbogacą ich wiedzę na tematy otaczającego ich świata.
Katarzyna Rusin Wioletta Śliwińska Patrycja Bęben
Konkursy ekologiczne
Starostwo Powiatowe w Kielcach informuje, że w ramach Programu edukacyji ekologicznej dla Powiatu Kieleckiego pn. "Dla Ziemi dla siebie" przewiduje przeprowadzenie następujących konkursów:
1. "Mieszkańcy łąki" - konkurs plastyczny.
Najmłodsi uczniowie mają zaprezentować prace przestrzenne i w formie plakatu przedstawiające mieszkańców łąki.
W konkursie oceniane będą wyłącznie prace grupowe. Technika plastyczna i artystyczna pracy jest dowolna, jednak mile widziane wykorzystanie surowców wtórnych. Poszczególne elementy w pracy przestrzennej muszą być ze sobą trwale złączone, aby nie uległy uszkodzeniu lub oderwaniu podczas transportu i przemieszczania. Praca musi posiadać możliwość jej wyeksponowania na podłodze/stoliku – grubszy np. ze styropianu sztywny spód, stabilne, dobrze umocowane elementy. Natomiast plakat musi być usztywniony, aby można go było umieścić na sztaludze. Wszystkie prace należy czytelnie podpisać: tytuł konkursu, nazwa przedszkola lub szkoły (oddział/klasa), opiekunowie (imiona i nazwiska), telefon kontaktowy.
Maksymalne wymiary pracy przestrzennej to: 60 cm x 60 cm x 60 cm.
Plakat należy wykonać wyłącznie w formacie A1 (wymiary ok. 60 cm x 80 cm).
2. "Drzewo cud natury" - konkurs fotograficzny.
W ramach ogłoszonego konkursu uczniowie z klas IV–VIII szkół podstawowych, będą fotografować drzewo, grupę drzew rosnących wyłącznie na terenie powiatu kieleckiego. Mogą to być drzewa pomnikowe, jak i te zupełnie niepozorne, wcześniej nieznane, spotkane przypadkowo podczas wędrówki, ale na swój sposób niezwykłe dla fotografującego.
Każdy uczeń może zgłosić do konkursu tylko 1 zdjęcie.
Informacje o Programie i konkursach są dostępne stronie internetowej Powiatu kieleckiego www.powiat.kielce.pl
Dzień Edukacji Narodowej.
Dzień Edukacji Narodowej oraz ślubowanie klasy pierwszej to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu szkolnym. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Małgorzata Bęben, która powitała Burmistrza Miasta i Gminy Łagów, pana Sławomira Miechowicza, nauczycieli, rodziców oraz uczniów naszej szkoły. Złożyła serdeczne życzenia wszystkim pedagogom oraz pracownikom szkoły. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności i przystąpili do uroczystego ślubowania, zobowiązując się do pilnej nauki oraz szacunku dla nauczycieli i innych członków społeczności szkolnej. Po ceremonii odbyła się część artystyczna, przygotowana przez starszych uczniów. Występy obejmowały wiersze, piosenki oraz humorystyczne scenki dedykowane nauczycielom, będące doskonałym sposobem na wyrażenie wdzięczności za ich pracę i zaangażowanie. Na zakończenie nauczyciele otrzymali symboliczne kartki z życzeniami jako wyraz uznania za ich pracę.
35
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
30 września 2024 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania, który został zapoczątkowany w 2001 roku przez Polską Izbę Książki. Data tego wydarzenia wiąże się z dniem urodzin Janiny Porazińskiej (29.09.1888r.), która napisała wiele książek dla dzieci i młodzieży.
Akcja głośnego czytania objęła wszystkich uczniów. Najmłodsi uczestnicy wysłuchali bajek i baśni w wykonaniu przedstawicieli samorządu uczniowskiego. W klasach IV-VIII chętni uczniowie głośno czytali koleżankom i kolegom fragmenty „Akademii pana Kleksa” Jana Brzechwy, „Chłopców z Placu Broni” Ferenca Molnara, „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego, „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupery’ego. Głośne czytanie sprawiło przyjemność wykonawcom oraz tym, którzy słuchali ciekawych historii bohaterów wybranych książek.
Mamy nadzieję, że udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania przyczyni się do częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej i wyboru formy spędzania czasu wolnego z książką w dłoni.
24
Wycieczka klas I-III do kina
Dnia 09.10.2024r. dzieci klas I - III wyjechały do Kielc do kina Helios na film pt. "W głowie się nie mieści". Po obejrzeniu filmu uczniowie przyjemnie spędzili czas w restauracji McDonald's.
To była udana wycieczka.8
Spotkanie z policją
Pani sierżant szt. Anna Strzelecka spotkała się z uczniami, aby przypomnieć im zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Omówiła, jak bezpiecznie poruszać się po drodze na rowerze, hulajnodze czy pieszo, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo w drodze do szkoły. Przestrzegała przed kontaktami z obcymi osobami. Zapoznała uczniów z wyposażeniem osobistym policjanta.
Na zakończenie uczniowie mieli okazję zadawać pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielić się swoimi spostrzeżeniami.5
Dzień Chłopaka.
15W Dniu Chłopaka życzymy Wam drodzy Panowie, aby każda gra na konsoli była wygrana, każdy mecz piłki nożnej zakończony bramką Twojej drużyny, a każdy dzień pełen ekscytujących przygód.
30 września to świeto naszych Panów. Z tej okazji, kilka dni wcześniej uczniowie wybrali się do Kielc na trampoliny oraz do kina Helios. Mile spędzony czas i wspólna zabawa z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. W poniedziałek natomiast odbył się uroczysty apel, podczas którego Pani Dyrektor oraz Przewodnicząca Samorzadu Szkolnego w imieniu uczennic i nauczucielek złożyły życzenia wszystkim chłopcom.
Światowy Dzień Jabłka.
2328 września to Światowy Dzień Jabłka. Z tej okazji, w piątek uczniowie klasy V przygotowali przepyszny świeży sok, którym podczas przerw częstowali kolegów, koleżanki oraz pracowników szkoły. Tego dnia KRÓL OWOCÓW przejął władzę w szkole. Dominującym kolorem był czerwony a na korytarzach było widać konsumujących go z radością uczniów. Ten powszechny w naszych domach owoc wpływa na poprawę naszej odporności i trawienia. Jabłka zawierają pektyny, czyli błonnik rozpuszczalny, który oddziałowuje pozytywnie na trawienie i nasze uczucie sytości. W jabłku są też polifenole, czyli antyoksydanty, które mogą obniżać ciśnienie krwi. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko jeść codziennie choćby jedno jabuszko.
Mamy nadzieję, że taki „tematyczny dzień” zachęci dzieci do sięgania po owoce i posłuży promocji zdrowego stylu życia.
Pierwszy Dzień Jesieni.
7Każda pora roku ma swój początek i koniec, który jest jednocześnie datą początkową następnej pory roku. 23 września obchodzimy pierwszy dzień kalendarzowej JESIENI. Z tej okazji społeczność szkolna ubrała się w barwy jesieni i tak przywitała ten dzień, choć za oknem świeci jeszcze letnie słoneczko. Widocznie LATO jeszcze nie powiedziało ostatniego słowa.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie