• Jasełka

22 grudnia 2022r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbyły się jasełka w wykonaniu uczniów. W nastrój Świąt Bożego Narodzenia wprawiły nas teksty dotyczące wydarzeń związane z narodzeniem Jezusa i wspólnie śpiewane kolędy. Na uroczystość przybyli goście: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Łagów pan Zbigniew Meducki, Sołtyska Piotrowa pani Jolanta Chmielewska, przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich w Piotrowie, Rada Rodziców, byli pracownicy. Licznie przybyli również rodzice uczniów.
            Po powitaniu przez panią dyrektor Małgorzatę Bęben na scenie pojawiły się dzieci w pięknych strojach i przedstawiły jasełka.
            Na zakończenie podzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie serdeczne życzenia.

• Prelekcja o segregacji odpadów.

W dniu 21.12.2022r. odbyła się pogadanka informacyjno - edukacyjna dotycząca segregowania odpadów.

Na zajęciach zostały przypomniane zasady selektywnej zbiórki odpadów u zgodne z systemem gospodarowania odpadami komunalnymi przyjętym w gminie Łagów. Dzieci dowiedziały się co dzieje się ze śmieciami po odebraniu od mieszkańców. Gdzie dla mieszkańców gminy Łagów jest PSZOK i jaką rolę pełni w systemie gospodarki odpadami komunalnymi. Został omówiony system BDO czyli baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami.
            Zajęcia miały na celu przybliżenie dzieciom ważnego tematu, jakim jest selektywna zbiórka odpadów oraz ponowne ich wykorzystanie.

• Wyjazd do Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach.

W dniu 15 grudnia 2022r. uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły wraz z kolegami i koleżankami ze Szkoły Podstawowej w Zbelutce wzięli udział w zajęciach i warsztatach poświęconych tematyce powstania styczniowego, które zostały przygotowane przez pracowników Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. Jest to placówka muzealno - edukacyjna znajdująca się w budynku dawnego kieleckiego więzienia przy ulicy Zamkowej.
            Uczniowie zwiedzili wystawę multimedialną poświęconą walce naszych przodków począwszy od powstania kościuszkowskiego aż do drugiej połowy XX wieku. Po wystawie oprowadzał nas absolwent naszej szkoły Pan Gracjan Duda obecnie pracownik Ośrodka.
            Zwiedzanie zakończyło się wspólną pracą uczniów, którzy na podstawie map i eksponatów, wykorzystując metody aktywizujące z uwzględnieniem nauczania interaktywnego przygotowali piękne plakaty o powstaniu styczniowym.

• MIKOŁAJKI W FILHARMONII

O KRÓLEWNIE PIANOLCE I CZARNYM SMOKU

Nasi uczniowie przybyli do filharmonii na spotkanie w Królestwie Muzyki. Tym razem pojawiła się w nim Królewna Pianolka, córka Królowej Cameraty. Przywiozła ze sobą czarnego smoka o stu zębach. Nieśmiała dziewczynka okazała się jedyną osobą, zdolną okiełznać skrzydlatego potwora. Pod jej palcami zabrzmion pięknym dźwiękiem solo, w duecie, a nawet z Królewską Orkiestrą. Uroczyste powitanie Królewny przygotowano wspólnie ze wszystkimi Dziećmi.

• Witaj Święty Mikołaju!

6 grudnia to data wyczekiwana przez wszystkie dzieci. Tego dnia Mikołaj dotarł do naszej szkoły z workiem pełnym słodkich upominkówTradycyjnie, jak co roku, wszyscy zostali obdarowani prezentami. Było dużo radości i uśmiechów. W szkole dominował kolor czerwony i mikołajowe czapki. Wszystkim dopisywały świetne humory i towarzyszył świąteczny nastrój.

• Wyjazd na spektakl pt. "O wesołym Sindbadzie żeglarzu".

Dnia 30.11.2022r. Dzieci z przedszkola oraz klas 0-III wybrały się na spektakl wystawiany na scenach Opatowskiego Domu Kultury przez Katolicki teatr Edukacji z Krakowa pt.: "O wesołym Sindbadzie żeglarzu". Celem wyjazdu było wzbogacenie wiedzy na temat teatru, kształtowanie systemu wartości, wyraźne rozgraniczenie dobra i zła. Miłość nadzieja, mądrość, odwaga - pojecia - klucze dla budowy własnej osobowości.

Wyjazd na przedstawienie wzbudził wiele emocji w dzieciach. Promienne uśmiechy i gromkie brawa po spektaklu były dowodem na to, że wycieczka się udała.