• Sukces w konkursie wiedzy leśno - ekologicznej

Dnia 29 maja 2023 roku w siedzibie Nadleśnictwa Łagów odbył się konkurs wiedzy leśno - ekologicznej. W konkursie tym wzięło udział 34 szkoły  podstawowe z terenu działania Nadleśnictwa Łagów, w tym troje uczniów z naszej szkoły: Natalia Pająk kl. 6, Bartosz Lisiński kl. 6, Bartosz Kosztowniak kl. 7
            Celem konkursu było:
            - rozwijanie wrażliwości na piękno otaczającej przyrody,
            - poszerzenie wiadomości związanych z tematyką leśną, ochroną środowiska i ekologią,
            - podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży.

Efektem przygotowania do powyższego konkursu było zajęcie przez  wszystkich naszych uczniów  I miejsca w zakresie wiedzy leśno - ekologicznej.

• Dzień Matki

Dzień Matki – to szczególne święto, które stanowi wyraz szacunku i miłości, a także podziękowania za trud włożony w opiekę i wychowanie dla kochanych mam.
                 My także postanowiliśmy w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też 19 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy. Na zaproszenie dzieci przybyli do szkoły niezwykli goście – Mamusie, które eleganckie i dumne z radością czekały na ten dzień. Odświętnie ubrane dzieci wyrażały miłość i wdzięczność swoim drogim Mamom poprzez występy artystyczne. Uczniowie zaprezentowali wierszyki, piosenki, tańce. Dopełnieniem występów były śmieszne scenki, które wszystkich wprowadzały w dobry humor.
            Po wspaniałych występach Mamy otrzymały upominki z okazji ich święta. Całość spotkania zwieńczył słodki poczęstunek.

Uroczystość została uwieczniona na fotografiach – dzięki czemu wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników.

• Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

Trzeci maja to ważny dzień dla wszystkich Polaków. Z okazji tak ważnej rocznicy, 28 kwietnia odbyła się uroczysta akademia, której celem było uczczenie tego szczególnego wydarzenia w historii Polski. Dzieci z grupy "0" przygotowały na tą okazję Piosenkę o Polsce i fladze biało - czerwonej. Patriotycznymi akcentami uroczystości były galowe stroje uczniów i kotyliony w polskich barwach narodowych.

• Żonkilowe pola nadziei

Dnia 27.04.23r. i 28.04.23r. Pod opieką Szkolnego Klubu Wolontariatu w naszej szkole odbył się kiermasz ze słodkościami w ramach akcji "Żonkilowe pola nadziei", z której dochód zostanie przeznaczony na Hospicjum w Kielcach. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz społeczności szkolnej udało nam się zebrać 925zł. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w akcji na tak szczytny cel.

• Ogólnopolski konkurs "Orzeł Matematyczny"

22 kwietnia 2023r. 19 uczniów z klas III-VIII naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie "Orzeł Matematyczny".  Podczas konkursu uczniowie mieli do rozwiązania test jednokrotnego wyboru, co wymagało nie tylko wiedzy, ale również umiejętności logicznego myślenia i szybkiego podejmowania decyzji. Trwający 60 minut składający się z 21 zadań o różnym stopniu trudności test sprawił, że uczestnicy musieli działać sprawnie i skutecznie. Niemniej jednak, konkurs matematyczny to nie tylko rywalizacja, ale także okazja do nauki i rozwijania swoich umiejętności.
            Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu, które zostaną ogłoszone 14 czerwca 2023r.

Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki i życzymy osiągnięcia jak najlepszych wyników.

• Światowy Dzień Ziemi

22 kwietna obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Tradycyjnie nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody ekologicznego święta. Uczniowie ubrali się na zielono. Wszystkie klasy przyłączyły się do akcji „Sprzątanie Świata”. Zaopatrzeni w worki i rękawice wyruszyli na sprzątanie terenu wokół szkoły. Dodatkowo na ten dzień została przygotowana gazetka okolicznościowa dotycząca ochrony przyrody. Umieszczona na szkolnym korytarzu w dobrze widocznym miejscu, ma przypominać wszystkim o powinnościach wobec Ziemi. Atrakcją tego dnia była jaszczurka agama brodata, którą przyniósł do szkoły Dominik Stachera z klasy siódmej. Uczeń zaprezentował swoją egzotyczną pupilkę wszystkim dzieciom, czym wzbudził ogromne zainteresowanie. Ciekawie opowiadał o trybie życia, karmieniu i upodobaniach ulubionego zwierzątka o imieniu Albert.

To był bardzo przyjemny dzień.