• Konkursy: „Podaj rękę Ukrainie”, „Pokojowa nutka”

Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach we współpracy z Kuratorium Oświaty w Kielcach zapraszają do udziału w konkursach:

• „Podaj rękę Ukrainie” (konkurs plastyczny),
            • „Pokojowa nutka” (konkurs muzyczny),

w ramach imprezy integracyjnej „Wszyscy do Jednej Bramki”, która odbędzie się 31 maja 2022 r. na Stadionie Miejskim w Kielcach – Suzuki Arena.

Przedmiotem konkursu plastycznego jest przygotowanie pracy plastycznej obrazującej wsparcie dla obywateli Ukrainy, natomiast w konkursie muzycznym wykonanie dowolnego utworu związanego z tematyką konkursu.

Oba konkursy adresowane są do uczniów szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego. Przewidywane kategorie wiekowe: klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII.

Szczegóły konkursów, regulaminy oraz plakaty znajdują się w załącznikach do komunikatu.

Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 20 maja 2022 r.

Wszystkie załączniki do konkursu znajdują się w załączniku poniżej

• Stypendium szkolne

wydawanie oświadczeń w sprawie zmiany decyzji dot. stypendium szkolnego

Centrum Usług Wspólnych Gminy Łagów informuje rodziców (opiekunów prawnych), którzy we wrześniu 2021 roku złożyli wnioski o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów, iż od 19.04.2022 roku do 02.05.2022 roku będą przyjmowane oświadczenia w sprawie zmiany decyzji Burmistrza Miasta i Gminy Łagów z dnia 15.11.2021 roku

Oświadczenia i pozostałe druki będą wydawane w Urzędzie Miasta i Gminy w Łagowie II piętro pok. 52

Poniedziałek 8.00 – 14.30

Wtorek 8.00 – 17.00

Środa – Piątek  8.00 – 14.30

a także na stronie internetowej www.cuw.lagow.biuletyn.net.

W razie pytań kontakt pod numerem telefonu 41 343 70 54 wew. 306

• Życzenia

Z okazji Świąt Wielkanocnych proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia zdrowia i szczęścia osobistego.

Zasiądźmy przy wielkanocnym stole w atmosferze pojednania i wzajemnego zrozumienia, abyśmy w pełni potrafili czerpać siłę ze Zmartwychwstania Pańskiego.

Niech podczas tych świątecznych dni w Waszych sercach zagości miłość, radość i nigdy niegasnąca nadzieja.

Małgorzata Bęben

• Prima aprilis

Dzień 1 kwietnia to popularne " Prima aprilis" czyli dzień pełen żartów. Tego dnia uczniowie naszej szkoły postanowili dla zabawy przebrać się. Dziewczynki zamieniły się w  chłopców , a chłopcy w dziewczynki. Była też spora grupa, która postanowiła ten dzień przysłowiowo przespać, dlatego przyszli w szlafrokach i wygodnych kapciach.

• Gminny Konkurs Recytatorski

Dnia 1 kwietnia 2022 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Piotrowie wzięli udział w XVI Gminnym Konkursie Recytatorskim w Łagowie. Do rywalizacji przystąpiło 9 uczestników w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VI.

Główne cele konkursu to : rozwijanie zdolności recytatorskich oraz prezentacja i promowanie talentu uczniów. Uczestnicy bardzo dobrze przygotowali się do recytacji, a po występie zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Jurorzy zwrócili uwagę na ciekawe interpretacje utworów oraz wskazywali na przyjemne wrażenia artystyczne, których dostarczyli wszyscy uczestnicy..

W tegorocznej edycji konkursu skucesy odnieśli:

Amelia Cichała z klasy I - III miejsce

Bartosz Lisiński z klasy V - II miejsce.

Te osoby otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy, a wszyscy uczestnicy dostali dyplomy. Cieszymy się z sukcesu naszych uczniów i zachęcamy iinych do udziału w kolejnych konkursach.