• Wyjazd do teatru

W dniu 26.01.2024r. uczniowie klas 4-8 wybrali się do teatru na spektakl pt. "Zemsta". Sztuka ta została przygotowana specjalnie z myślą o młodszych widzach.W trakcie przedstawienia doświadczeni aktorzy wcielali się w swoje postacie z dużym zaangażowaniem, co sprawiało wrażenie, jakby akcja toczyła się naprawdę. Kolorowe kostiumy i malownicza sceneria idealnie oddawały ducha opowieści.
            Niemały zaszczyt spotkał naszego ucznia Bartosza L, który został zaproszony od udziału w jednej ze scen. Towarzyszył Rejentowi napisaniu pozwu przeciwko Cześnikowi. Na zakończenie uczniowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Następnie grupa udała się do Galerii Echo na posiłek.

• Spotkanie z policjantką

W dniu 25.01.2024r. odbyło się ciekawe spotkanie z policjantką - Panią Natalią Poloczek.
            Głównym tematem była kwestia bezpieczeństwa w sieci oraz podczas ferii zimowych. Spotkanie to było częścią programu profilaktycznego realizowanego przez naszą szkołę.
            Pani policjantka w fachowy sposób omówiła podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Wytłumaczyła uczniom zagrożenia czyhające w sieci, a także jak należy się przed nimi bronić. Zwróciła uwagę na negatywny wpływ, jaki niektóre osoby wywierają na innych. Przedstawiła również zagrożenia wynikające z nadmiernego korzystania z telefonów i komputerów.
            Ważnym elementem spotkania była rozmowa na temat zagrożeń, które mogą pojawić się podczas ferii zimowych. Były one omówione w sposób przystępny i zrozumiały dla uczniów.
            Zajęcia z przedstawicielem policji były bardzo ciekawe i edukacyjne. Dziękujemy przedstawicielom policji za wizytę w naszej szkole.

• Wizyta księdza biskupa w naszej szkole

W dniu 23.01.2024r. nasza szkoła miała zaszczyt gościć księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza Ordynariusza Diecezji Sandomierskiej. Odwiedził on szkołę w ramach wizytacji kanonicznej parafii pw. Św. Michała Archanioła. Dyrekcja i nauczyciele zgromadzili się na dolnym korytarzu, aby powitać czcigodnego gościa. Przybył punktualnie o godz. 12:10 w towarzystwie księdza proboszcza Grzegorza Bogusza i sekretarza Grzegorza Staszczaka.

Pani dyrektor Małgorzata Bęben w imieniu szkolnej społeczności przywitała biskupa z wiązanką kwiatów i słowami „ Czcigodny Księże Biskupie, w imieniu społeczności szkolnej witam Cię w naszej szkole jako dobrego i życzliwego Pasterza Diecezji Sandomierskiej. Cieszymy się niezmiernie, że ksiądz biskup po raz kolejny jest w naszej szkole. Obecność tak zacnej osoby jest wielkim zaszczytem i wyróżnieniem dla całej społeczności szkolnej”. Pani dyrektor zaprosiła dostojnego gościa i wszystkich zebranych na słodki poczęstunek. W trakcie spotkania ksiądz biskup w bardzo serdeczny sposób rozmawiał z nauczycielami, interesował się wynikami uczniów, sukcesami szkoły i planami na przyszłość. Następnie zaproponował wspólne zdjęcie z pracownikami szkoły.

Na koniec spotkania ksiądz biskup pobłogosławił wszystkich i na pamiątkę przekazał książkę pt. ”   Trzeci Synod Diecezji Sandomierskiej ” .

Bardzo cieszymy się z odwiedzin Jego Ekscelencji księdza biskupa i życzymy wielu łask Bożych w pracy duszpasterskiej i w życiu osobistym. Mamy nadzieję, że wizyta księdza biskupa w progach naszej szkoły zapisze się w naszych sercach i pamięci.

• DZIEŃ BABCI I DZIADZIUSIA

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. Tak wiele zawdzięczamy naszym babciom i dziadkom, dlatego w tym dniu obdarzani są Oni szczególnym dowodem miłości.

Dnia 22.01.2024r. o godzinie 1100 w Szkole Podstawowej w Piotrowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. W pięknie udekorowanej sali mali artyści z przejęciem tańczyli, śpiewali i odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali miłe słowa kierowane pod ich adresem. W drugiej części uroczystości goście obejrzeli spektakl w wykonaniu uczniów ze starszych klas. Na zakończenie wszystkich występów pani Dyrektor w ciepłych słowach podziękowała dzieciom i wychowawcom za przygotowanie programu, a czcigodnym dziadkom pogratulowała wspaniałych wnucząt, życzyła seniorom wielu szczęśliwych lat w zdrowiu i pogodzie ducha. Uczniowie otrzymali burzę braw, która była jak najbardziej zasłużona. Babcie i dziadkowie otrzymali laurki, ręcznie robione upominki i ,,Świadectwo najlepszej babci i dziadka”. Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień.
            Był to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków, pokazał nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas.

• ILUZJIONISTA

W dniu 12.01.2024r. Odbył się pokaz iluzji i zagadkowych sztuczek. Magiczne przedstawienie zawierało min. pokazy sprytu i zręczności, sztuczki z kartami, żonglowanie piłeczkami, łączenie i rozłączanie dużych ośmiu kul. Pokaz iluzji prezentowany był na luzie, do pokazu zaangażowane były dzieci.