• Zakończenie roku szkolnego

24 czerwca 2022r. W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Piotrowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Uczniowie zgromadzili się w sali gimnastycznej, zaśpiewali hymn państwowy a później wysłuchali przemówienia pani dyrektor Małgorzaty Bęben, która podsumowała miniony rok. Następnie wręczyła nagrody uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce.
            Na zakończenie uroczystości rozległ się ostatni dzwonek w tym roku szkolnym, który ogłosił początek wakacji.

Życzymy wszystkim wspaniałego wypoczynku.

• Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego.

Uroczyste pożegnanie absolwentów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Piotrowie odbyło się dnia 22 czerwca 2022r. Uczniowie klasy VIII przekazali sztandar młodszym kolegom. Klasa ósma pożegnała się wzruszającym wierszem skierowanym do rodziców i nauczycieli. Siódmoklasiści przygotowali dla starszych kolegów inscenizację pod tytułem "FBI na tropie ósemki”. Następnie pani dyrektor Małgorzata Bęben wręczyła absolwentom dyplomy, a Wiceburmistrz Miasta i Gminy Łagów pan Zbigniew Meducki przekazał stypendium naukowe uczennicy Milenie Arczewskiej. Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy ósmej przekazali szkole pamiątkę w postaci tablo. Po części oficjalnej wszyscy zasiedli do wspólnego obiadu przygotowanego przez rodziców.

• Karta rowerowa

W dniu 8 czerwca 2022r. W Szkole Podstawowej w Piotrowie odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpiło dziewięcioro uczniów z klasy czwartej. Wszyscy zdali go pozytywnie. Egzamin praktyczny przeprowadziła dzielnicowa Komisariatu Policji w Rakowie pani Natalia Poloczek w obecności pani dyrektor Małgorzaty Bęben i nauczyciela techniki pani Beaty Kucy.
            Uczniowie wkrótce otrzymają uprawnienia do poruszania się po drogach publicznych.

• Spotkanie z senatorem Krzysztofem Słoniem

15 czerwca 2022roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Piotrowie odbyło się spotkanie z senatorem Rzeczypospolitej Polskiej - panem Krzysztofem Słoniem. Celem tej wizyty było wręczenie nagród rzeczowych uczniom, którzy w ubiegłym roku szkolnym wzięli udział w konkursie “List do taty”.

Pan Krzysztof Słoń przekazał nagrodę Dominikowi Słapkowi, uczniowi klasy piątej, za zajęcie pierwszego miejsca w okręgu pana senatora oraz trzeciego miejsca w etapie ogólnopolskim. Wyróżnienie w konkursie otrzymał Szymon Szczykutowicz - uczeń klasy szóstej.

Na zakończenie spotkania pan senator pogratulował chłopcom sukcesu i podziękował za udział w konkursie.

Serdecznie gratulujemy uczniom naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów.

6 czerwca 2022r. odbyła się zaplanowana dużo wcześniej wycieczka do Warszawy.
            Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Łazienek. Następnie przenieśliśmy się na Stare Miasto, gdzie zobaczyliśmy Kolumnę Zygmunta III Wazy, warszawską Syrenkę, Pomnik Małego Powstańca, mury obronne. Z niecierpliwością czekaliśmy na zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Nadwątlone siły wzmocniliśmy w McDonalds. Punktem kulminacyjnym było zwiedzanie zoo. Zobaczyliśmy różne gatunki zwierząt. W przerwie między zwiedzaniem jedliśmy pyszne lody.
            Dzieci zdobiły dużo zdjęć. Wróciły pełne wrażeń i deklarowały wyjazd na kolejną wycieczkę.

• Dzień Dziecka

Pierwszego czerwca obchodzimy jedno z najprzyjemniejszych świąt dla wszystkich dzieci. Ten dzień również w Szkole Podstawowej w Piotrowie zaczął się wyjątkowo.

Po krótkim powitaniu i życzeniach dla dzieci z okazji ich święta, wszyscy wyszli przed szkołę i udali się w kierunku remizy strażackiej, gdzie już czekał wóz OSP w Piotrowie. Sympatyczni panowie w mundurach przybliżyli dzieciom pracę strażaka, pokazali sprzęt do gaszenia pożarów i zaprezentowali działanie węża przeciwpożarowego. Każdy mógł przymierzyć hełm i zrobić sobie zdjęcie.

Okrzykami radości zostało przyjęte zaproszenie na przejażdżkę. Kolejne grupy dzieci wraz z opiekunami zasiadały w kabinie pojazdu i ruszały w „do akcji” przy dźwiękach syreny strażackiej.

Po emocjonującym spotkaniu ze strażakami, dzieci zgromadziły się wokół ogniska. Piekły kiełbaski, beztrosko odpoczywały na kocach, a zwolennicy piłki nożnej rozegrali mecz.

Kolejną atrakcję przygotowała dla dzieci pani dyrektor Małgorzata Bęben, która zorganizowała loterię fantową. Każde dziecko z wielkim przejęciem kręciło kołem i otrzymywało nagrodę-niespodziankę.

Dużym zainteresowaniem świętujących cieszyły się zawody na wesoło, przeprowadzone zespołowo i indywidualnie. Były zabawy przy muzyce, konkurencje z balonami, trafianie do celu własnoręcznie wykonanymi samolotami i „żywe kanapki”.

Dodatkową atrakcją tego dnia było zaproszenie do siedziby Koła Gospodyń Wiejskich w Piotrowie. Panie przygotowały dla dzieci pyszne gofry z różnymi dodatkami i zimne napoje. Wszyscy byli zadowoleni.

A po powrocie do szkoły… Oczywiście dalszy ciąg przyjemności, czyli przygotowane przez rodziców wspaniałe lody i ciasta, które zachwycały smakiem i wyglądem.

Klasy VI-VIII udały się na wycieczkę na Święty Krzyż. Odwiedzili Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej wraz z wieżą widokową. Następnie Szkalkiem Królewskim Uczniowie zeszli do Nowej Słupii na pyszne lody.

To był bardzo radosny i udany Dzień Dziecka. Czekamy na następny.