Jasełka szkolne
20 grudnia 2024r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Piotrowie odbyły się jasełka bożonarodzeniowe, w których wystąpili uczniowie z klas 0 – VIII oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego. W pięknie udekorowanej sali zebrali się: Pani Dyrektor Małgorzata Bęben, zaproszeni goście pan Rafał Żurek, pan Piotr Domagała Radni z Piotrowa, pan Arkadiusz Sobieraj przewodniczący Komisji Oświaty, pan Janusz Podsiadło kierownik kopalni PBI Wszachów, pani Elżbieta Borek z członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich z Piotrowa, pani Monika Skobel przedstawicielka Rady Rodziców, pani Maria Kotwa i pani Maria Wiącek emerytowane pracownice szkoły, nauczyciele, uczniowie, ich rodzice oraz inni mieszkańcy Piotrowa. Przedstawienie miało na celu przypomnienie wydarzeń związanych z narodzeniem Jezusa oraz wprowadzenie wszystkich uczestników w atmosferę tych pięknych, rodzinnych świąt.
Jasełka rozpoczęło wystąpienie Pani Dyrektor Małgorzaty Bęben, która powitała wszystkich i przedstawiła przybyłych gości. Następnie oddała głos najmłodszym aktorom, którzy zaśpiewali skoczne kolędy. Po nich na scenie ukazali się starsi uczniowie, którzy przybliżyli publiczności historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc. Po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się na nocleg w stajence, w której na świat przyszedł mały Jezus. Główne role zagrali uczniowie klas IV – VIII. Scenki z życia dzieciątka były przeplatane kolędami i pastorałkami w wykonaniu Oliwii Mruk, której śpiew zrobił duże wrażenie na słuchających. Pięknie zaprezentowali się też uczniowie klas I – III. Zaśpiewali dwie kolędy: „ Wśród nocnej ciszy” i „ Świeć gwiazdeczko”. Całość została dopełniona śliczną scenografią, która w pełni oddała atmosferę stajenki betlejemskiej oraz tradycyjnego polskiego domu.
Po zakończeniu jasełek Pani Dyrektor Małgorzata Bęben podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie występu oraz złożyła życzenia świąteczne. Publiczność nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami. Do podziękowań i życzeń przyłączyli się również nasi goście. Następnie wszyscy wysłuchali fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza i podzielili się opłatkiem.
Tegoroczne jasełka szkolne były wspaniałym wydarzeniem, na długo pozostaną w pamięci występujących i widzów.
Po przedstawieniu nauczyciele i zaproszeni goście udali się na spotkanie opłatkowe.
32
XXVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego
Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach wiekowych:
dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych
dla uczniów szkół ponadpodstawowychWoda to źródło życia, bez niej nasza Błękitna Planeta byłaby martwa. Jednak kluczowa rola wody na Ziemi nie ogranicza się tylko do funkcjonowania organizmów żywych. Parująca z powierzchni ziemi i ze zbiorników wodnych para wodna kondensuje w atmosferze i opada w postaci deszczu, śniegu lub gradu na powierzchnię ziemi. Przesiąkając przez przepuszczalne warstwy, woda przenika do poziomów wodonośnych tworząc zbiorniki wód podziemnych. Strumienie wód powierzchniowych wnikają w spękane skały lub wpływają w głąb masywów skalnych ponorami, aby pojawić się znów na powierzchni w źródłach i wywierzyskach. Obieg wód w skałach to skomplikowany system pozostający w ciągłym ruchu, podlegający nieustannym zmianom i mający decydujący wpływ na środowisko Ziemi.
Woda kształtuje skały: drąży w nich wąwozy, tunele, jaskinie, formuje ich powierzchnię, a powstałe pustki skalne zdobi szatą naciekową. Potoki górskie przetaczają bloki skalne rozdrabniając je i wygładzając ich powierzchnię, a najdrobniejsze okruchy skalne przenoszone daleko przez rzeki i prądy morskie gromadzą się tworząc wyspy i piaszczyste wybrzeża. Woda to również lądolody i lodowce górskie, które formowały pagórkowate, usiane jeziorami krajobrazy północnej Polski oraz wysokogórską rzeźbę Tatr.
Siła wody jest zarówno budująca, jak i niszcząca. Małe górskie strumienie potrafią nagle stać się rwącymi potokami porywającymi wszystko, co stanie im na drodze, by wkrótce znów przemienić się w łagodne, szemrzące potoki.
Woda od zawsze decydowała o rozwoju cywilizacji. W sąsiedztwie zbiorników wodnych rozwijały się ludzkie osiedla. Wodę płynącą wykorzystywano jako siłę roboczą. Wody termalne dostarczały energii do ogrzania domów, a wokół źródeł mineralnych powstawały ośrodki lecznicze.
Jak widzisz, woda i jej rola w geologicznym obliczu Ziemi to bardzo szeroki temat. Z całą pewnością ciekawe zagadnienia z nią związane znajdziesz również w Twojej najbliższej okolicy. „Zanurz się” więc w wodnej tematyce Twojego regionu. Swoje obserwacje zaprezentuj w postaci projektu. Życzymy dobrej zabawy!
Konkurs przeprowadzony zostanie w trzech etapach: I – wstępny, II – półfinał, III - finał ogólnopolski.
I etap – wstępny
I etap polega na przygotowaniu przez uczestników konkursu projektu w postaci krótkiej formy filmowej, planu wycieczki geoturystycznej/geologicznej, gry terenowej, komputerowej lub planszowej bądź infografiki zgodnie z wymogami:
Projekt można wykonać indywidualnie bądź w zespole 2- lub 3-osobowym;
Zgłoszenie projektu na konkurs dokonuje się poprzez formularz zgłoszeniowy w formie online dostępny na stronie konkursowej http://konkurs.pgi.gov.pl, do którego należy dołączyć projekt w postaci pliku PDF (max. 15 MB), w przypadku krótkiej formy filmowej (min. 2 min. – max. 3 min.) w postaci pliku MP4 i MOV (max. 300 MB) - pliki w innych formatach nie będą przyjmowane;
W nazwie pliku PDF/MP4/MOV powinny być zawarte następujące dane: imię i nazwisko
ucznia/ów oraz nazwa szkoły; Wymagane jest, aby prawidłowo przygotowany projekt zawierał:
Treści edukacyjne i popularnonaukowe, a także był zgodny z zadanym tematem i prawidłowy merytorycznie;
Zamieszczone własne zdjęcia/ilustracje podpisane imieniem i nazwiskiem autora (w przypadku zamieszczenia wizerunku osób należy do pracy załączyć ich pisemną zgodę na upublicznienie ich wizerunku);
Zamieszczone zdjęcia/ilustracje pochodzące z zasobów innych niż własne – z podanym źródłem pochodzenia;
Spis cytowanej literatury, źródeł ilustracji, linków itp.;
Projekt nie może być plagiatem – dopuszczalne jest wykorzystanie do 40% gotowych, zaczerpniętych z innych źródeł materiałów;
Termin nadsyłania projektów do 14 marca 2025 r.
Wytyczne dla uczestników konkursu krok po kroku:
1. Projekt zrealizuj na obszarze swojego regionu konkursowego w miejscu, w którym masz
możliwość samodzielnego i bezpiecznego przeprowadzenia obserwacji, przygotowania materiałów (np. fotograficznych czy filmowych) i ewentualnego zebrania próbek skał czy skamieniałości, jeśli są niezbędne do wykonania projektu.
2. Określ zagadnienie, które będzie głównym tematem projektu. Mogą to być: obieg wody w przyrodzie, wody powierzchniowe (Bałtyk, rzeki, jeziora, torfowiska), wody podziemne (piętra i poziomy wodonośne, źródła, źródła artezyjskie, wywierzyska, ponory), niszcząca i budująca działalność wody (np. powodzie, erozja, abrazja, kras, formy wodnolodowcowe, stożki napływowe, mierzeje, osady rzeczne i jeziorne, tarasy zalewowe i nadzalewowe itp.), działalność lądolodów i lodowców górskich (formy i jeziora polodowcowe), woda jako kopalina (solanki, wody lecznicze, termalne), procesy hydrologiczne i hydrogeologiczne i wiele innych.
3. Nadaj tytuł projektowi.
4. Wybierz formę przygotowania projektu spośród poniżej wymienionych:
a. Krótka forma filmowa (min. 2 min. – max. 3 min.), np. reportaż, dokument, forma animowana, zawierająca m.in.: imię i nazwisko autora/ów, nr i nazwę szkoły, klasę, tytuł, wstęp, rozwinięcie, podsumowanie, źródła informacji. Format: MP4 i MOV (max. 300 MB);
b. Plan wycieczki geoturystycznej/geologicznej zawierający m.in.: imię i nazwisko autora/ów, nr i nazwę szkoły, klasę, tytuł, ogólny opis lokalizacji wraz z tematem przewodnim, opis poszczególnych miejsc, mapki geologiczne, zdjęcia/ilustracje wraz z objaśnieniami, podsumowanie np. jakie ogólne wnioski płyną z całokształtu wycieczki, bibliografia. Format: pdf (max. 15 MB);
c. Projekt gry terenowej, komputerowej lub planszowej zawierający m.in.: imię i nazwisko autora/ów, nr i nazwę szkoły, klasę, tytuł, zasady gry (instrukcja gry), opis wyglądu gry, projekt graficzny w przypadku gry planszowej i komputerowej, zdjęcia/ ilustracje wraz z objaśnieniami, inspiracje, jak gra odnosi się do tematu geologii, co geologicznego można się z niej nauczyć, Format: pdf (max. 15 MB);
d. Projekt infografiki (plansza, tablica informacyjna) dotyczący geologii wybranego regionu zawierający m.in.: imię i nazwisko autora/ów, nr i nazwę szkoły, klasę, tytuł, ogólny opis lokalizacji wraz z tematem przewodnim, opis poszczególnych miejsc, mapki geologiczne, zdjęcia/ilustracje wraz z objaśnieniami, bibliografia. Format: pdf (max. 15 MB);
5. Wykonaj projekt.
6. Wypełnij formularz zgłoszeniowy, dołącz do niego przygotowany projekt, po czym
wyślij zgłoszenie.
Wskazówki do przygotowania dobrego projektu:
Wyszukaj i zapoznaj się z informacjami popularnonaukowymi i naukowymi, które będą
przydatne w realizacji projektu. Cenne pozycje możesz znaleźć w bibliotece szkolnej, w internecie, jak również pod poniższymi linkami:
a. https://jednaziemia.pgi.gov.pl/
b. https://www.ziemianaskreci.pl/
c. https://geologia.pgi.gov.pl/mapy/e. https://www.geoportal.gov.pl/
f. http://ikonoteka.paleo.pan.pl/;
Podczas wykonywania zdjęć nie zapomnij o dodaniu do kadru skali w postaci miarki, linijki lub innego przedmiotu o powszechnie znanej wielkości.
Zbierając próbki nie zapomnij o zanotowaniu skąd zostały pobrane.
Na przygotowywanych mapach koniecznie umieść skalę i objaśnienia.
Więcej szczegółów znajduje się w Regulaminie Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno- Środowiskowego Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro na stronie konkursowej http://konkurs.pgi.gov.pl w zakładce Regulamin.
Zgłoszone projekty oceniane będą przez Komisję Konkursową, która wybierze maksymalnie 10 projektów w każdej z dwóch kategorii wiekowych. Wszyscy autorzy wybranych projektów zakwalifikują się do II etapu – półfinałowego.
Ogłoszenie wyników:
Nazwiska uczestników zakwalifikowanych do II etapu - półfinałowego, zostaną umieszczone w kolejności alfabetycznej na stronie konkursowej http://konkurs.pgi.gov.pl w zakładce Wyniki do 7 kwietnia 2025 r.
Autorzy wybranych projektów (laureaci I etapu konkursu) zostaną również powiadomieni o tym fakcie drogą e-mail na adresy podane w formularzu zgłoszeniowym.
II etap - półfinał
Etap półfinałowy polega na rozwiązaniu online testu wiedzy geologicznej. Link do testu zostanie przesłany drogą e-mail na adresy podane w formularzu zgłoszeniowym. Do testu przystępują uczestnicy zakwalifikowani w etapie I – wstępnym. Na podstawie wyników testu wyłonieni zostają zdobywcy I, II, III miejsca oraz wyróżnień.
Półfinałowe testy wiedzy geologicznej odbędą się online 24 kwietnia 2025 r.
Uroczystość wręczenia nagród półfinałowych odbędzie się w siedzibie Oddziału Świętokrzyskiego PIG-PIB w Kielcach (data zostanie podana w późniejszym terminie).
Zdobywcy I miejsca w półfinale w każdej z kategorii wiekowych w regionie awansują do finału ogólnopolskiego.
III etap - finał ogólnopolski
Etap finałowy polega na udziale w turnieju wiedzy geologicznej. Przystępują do niego zdobywcy
I miejsc II etapu – półfinałowego konkursu z każdego regionu konkursowego. Na podstawie liczby uzyskanych punktów przyznane zostają miejsca od I do VII.
Finał ogólnopolski odbędzie się 11-13 czerwca 2025 r. w Międzyzdrojach.
UWAGA: uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy zdobędą I, II i III miejsce w finale ogólnopolskim otrzymają INDEKSY Uczelni Wyższych na kierunkach „Geologia”.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i życzymy sukcesu w konkursie!
PODSUMOWANIE NAJWAŻNIEJSZYCH TERMINÓW
dla uczestników z obszaru województw: ŚWIĘTOKRZYSKIEGO I ŁÓDZKIEGO
Końcowy termin nadsyłania projektów: 14 marca 2025 r.
Ogłoszenie listy półfinalistów (alfabetycznie) na stronie konkursowej: do 7 kwietnia 2025 r.
Test półfinałowy online: 24 kwietnia 2025 r.
Półfinałowa uroczystość wręczenia nagród w Oddziale Świętokrzyskim PIG-PIB w Kielcach:
maj 2025 r.
Finał ogólnopolski: 11-13 czerwca 2025 r. w Międzyzdrojach.
Regulamin Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego Nasza Ziemia znajduje się na stronie konkursowej http://konkurs.pgi.gov.pl w zakładce Regulamin.
Informacje dotyczące konkursu:
Informacje na temat konkursu znajdują się na stronie konkursowej http://konkurs.pgi.gov.pl. Ewentualne pytania prosimy kierować na adres: konkurs.geologiczny.kielce@pgi.gov.pl bądź pod numer tel.: 41 361 25 37 (wew. 234 lub 206)
Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch etapach: I - półfinał i II - finał ogólnopolski.
I etap - półfinał
I etap polega na przygotowaniu przez uczestnika konkursu pracy plastycznej zgodnie z wymogami:
Udział w konkursie należy zgłosić poprzez formularz zgłoszeniowy w formie online dostępny na stronie konkursowej http://konkurs.pgi.gov.pl;
Po poprawnej rejestracji, na podane adresy e-mail, zostanie automatycznie przesłane
potwierdzenie zawierające indywidualny numer rejestracji;
Numer rejestracji oraz imię, nazwisko, nazwę szkoły należy umieścić na odwrocie pracy;
Praca musi być zgodna z tematem i samodzielnie wykonana;
Praca ma być wykonana w formacie A4;
Pracę należy przesłać do siedziby organizatora – Oddziału Świętokrzyskiego PIG-PIB
w Kielcach;
Jeden uczeń może zgłosić wyłącznie jedną pracę;
Termin nadsyłania prac plastycznych do 14 marca 2025 r. (UWAGA!!! Pod uwagę brana
jest data dostarczenia pracy do siedziby organizatora PIG-PIB).
Więcej szczegółów znajduje się w Regulaminie Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno- Środowiskowego Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro na stronie konkursowej http://konkurs.pgi.gov.pl w zakładce Regulamin.
Prace konkursowe z obszaru województw: świętokrzyskiego i łódzkiego nadsyłać należy pod adres:
Oddział Świętokrzyski PIG-PIB
ul. Zgoda 2125-953 Kielce
z dopiskiem na kopercie - „KONKURS NASZA ZIEMIA”
Zgłoszone prace oceniane będą przez Komisje Konkursowe, które przyznają I, II i III miejsce oraz wyróżnienia. Zdobywca I miejsca w każdym regionie konkursowym awansuje do finału ogólnopolskiego.
Ogłoszenie wyników:
Listy laureatów I etapu - półfinałowego zostaną umieszczone w kolejności alfabetycznej na stronie konkursowej http://konkurs.pgi.gov.pl w zakładce Wyniki do 7 kwietnia 2025 r.
Laureaci I etapu konkursu zostaną również powiadomieni o tym fakcie drogą e-mail na adresy podane w formularzu zgłoszeniowym.
Zdobyte przez laureata miejsce zostanie ujawnione dopiero podczas półfinałowej uroczystości wręczenia nagród w siedzibie Oddziału Świętokrzyskiego w Kielcach (data zostanie podana w późniejszym terminie).
II etap - finał ogólnopolski
Do finału ogólnopolskiego awansują zdobywcy I miejsc I etapu (półfinałowego) konkursu
z każdego regionu konkursowego. Polega on na ocenie przez Komisję Konkursową zwycięskich prac półfinałowych i przyznanie im miejsc od I do VII.
Finał ogólnopolski odbędzie się 11-13 czerwca 2025 r. w Międzyzdrojach
Serdecznie zapraszamy do udziału i życzymy sukcesu w konkursie!
PODSUMOWANIE NAJWAŻNIEJSZYCH TERMINÓW
dla uczestników z obszaru województw: świętokrzyskiego i łódzkiego
Końcowy termin nadsyłania projektów: 14 marca 2025 r.
Ogłoszenie listy półfinalistów (alfabetycznie) na stronie konkursowej: do 7 kwietnia 2025 r.
Półfinałowa uroczystość wręczenia nagród w Oddziale Świętokrzyskim PIG-PIB w Kielcach:
maj 2025 r.
Finał ogólnopolski: 11-13 czerwca 2025 r. w Międzyzdrojach.
Regulamin Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego Nasza Ziemia znajduje się na stronie konkursowej http://konkurs.pgi.gov.pl w zakładce Regulamin.
Informacje dotyczące konkursu:
Informacje na temat konkursu znajdują się na stronie konkursowej http://konkurs.pgi.gov.pl.
Ewentualne pytania prosimy kierować na adres: konkurs.geologiczny.kielce@pgi.gov.pl bądź pod numer tel.: 41 361 25 37 (wew. 234 lub 206).
Rozstrzygnięcie konkursu pt. „Mój ulubiony bohater z bajki”.
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Mój ulubiony bohater z bajki”. Wychowawcy z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Piotrowie zorganizowali konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater z bajki” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Celem konkursu adresowanego do przedszkolaków ze Zbelutki i Piotrowa było zaprezentowanie dowolną techniką plastyczną swojego ulubionego bohatera z bajki, promocja aktywności czytelniczej, a także rozwijanie twórczej inwencji dzieci. Przedszkolaki z pomocą rodziców włożyły dużo wysiłku w starannie wykonane prace. Otrzymaliśmy 29 prac. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspaniałe i bardzo kreatywne przygotowanie ich oraz za przybycie dzieci ze Szkoły Podstawowej ze Zbelutki z wychowawcą Anną Starostą oraz panią dyrektor Elżbietą Ginał. Wszystkie prace zostały nagrodzone. Najlepsze z nich były wyróżnione. Spośród 3, 4 latków I miejsce zajął Igor Stępień ze Szkoły Podstawowej w Zbelutce, II miejsce - Julia Pietrzyk ze Szkoły Podstawowej w Piotrowie, III miejsce - Antoni Gadowski ze Szkoły Podstawowej w Piotrowie. Natomiast w grupie 4, 5-latków I miejsce zajęła Michalina Masternak ze Szkoły Podstawowej w Zbelutce, II miejsce - Adam Ożygała ze Szkoły Podstawowej w Piotrowie, III miejsce - Lena Gadowska ze Szkoły Podstawowej w Piotrowie. Wyróżnione zostały dwie prace: Tobiasza Łaty i Emilii Pietrzyk. Nagrody dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników konkursu zostały zakupione ze środków przeznaczonych z projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a także wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie.3
Wycieczka do Parku Legend w Nowej Słupi
Wycieczka do Parku Legend w Nowej Słupi, która miała miejsce 10 grudnia 2024 roku, była niezapomnianym doświadczeniem dla uczniów klas 0-4 naszej szkoły.
Uczestnicy mieli okazję zgłębić bogactwo legend i tradycji województwa świętokrzyskiego, co stanowiło nie tylko cenną lekcję historii, ale także wspaniałą zabawę. W parku uczniowie mogli zapoznać się z 13 różnymi legendami, które ożyły dzięki wspaniałym efektom dźwiękowym, grze świateł oraz dekoracjom sal, wiernie odzwierciedlającym miejsca akcji opowieści. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały narracji, co wprowadzało je w magiczny świat lokalnych mitów i podań. Dodatkowym atutem wycieczki był krótki seans 3D, który przeniósł uczniów w najpiękniejsze zakątki naszego województwa. Jednak największą atrakcją dla wszystkich okazała się przejażdżka na miotle z wykorzystaniem gogli VR oraz ruchomych foteli. Ta atrakcja dostarczyła wszystkim ogromnych emocji i radości, tworząc niezapomniane wspomnienia.
Cała wycieczka nie tylko wzbogaciła wiedzę uczniów, ale również sprzyjała integracji i budowaniu przyjaźni wśród dzieci. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników!20
Festiwal Zawodów
12 grudnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Piotrowie odbył się Festiwal Zawodów. Celem tego wydarzenia była prezentacja zawodów, poznanie mało znanych lub mało popularnych profesji poprzez strefę zabaw zawodoznawczych, w tym strefę krzyżówek, rebusów, quizów, czasomierza i zagadek zawodowych prowadzonych przez uczniów klasy VIII. Tego dnia uczniowie zarówno klas starszych jak i młodszych wybrali swoje ulubione profesje i przebrali się za wykonawców danych zawodów. I tak po szkolnych korytarzach przechadzali się lekarze, pielęgniarki, piosenkarki, strażacy, leśnicy a także sportowcy, np. piłkarze i piłkarki. Można było dostrzec na korytarzach także budowlańców, kucharzy, czy kelnerów. Każdy mógł się czuć bezpiecznie, ponieważ nad porządkiem podczas zabaw czuwała uczniowska ekipa strażaków, policjantów oraz antyterrorystów. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się zabawy zawodoznawcze. Każdy uczeń mógł uczestniczyć w zabawie „Zgadnij kim jestem?”, której celem było rozpoznanie wylosowanych zawodów z odczytywanych opisów. Największą trudność sprawiały zawody mało znane, jak: arborysta czy kawalkator. Podczas Festiwalu Zawodów klasy młodsze od I do III, w tym zeróweczkę odwiedziły starsze koleżanki z klasy VIII, przebrane za architekta oraz lekarza. Uczennice przeprowadziły turniej znajomości zawodów przy wykorzystaniu wierszykowych opisów poszczególnych profesji. Natomiast zadaniem najmłodszych dzieci przedszkolnych było wykonanie tematycznej wystawki.
Ten dzień był pełen zabawy i radości.36
Wizyta Mikołaja w naszej szkole.
1866 grudnia 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Piotrowie odbyło się wyjątkowe spotkanie z długo oczekiwanym gościem, ulubieńcem dzieci, świętym Mikołajem.
Tego dnia już od rana widać było radosne oczekiwanie na prezenty. Sale lekcyjne wypełnili uśmiechnięci uczniowie w czerwonych czapkach, wszyscy bardzo się starali grzecznie zachowywać, by zasłużyć na wymarzone upominki.
Punktualnie o 11:00 cała społeczność naszej szkoły zebrała się w sali gimnastycznej, a po chwili odezwały się syreny strażackie, ponieważ z powodu braku śniegu naszego gościa przywieźli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Piotrowie. Kilka minut później przy dźwiękach dzwoneczków na czerwonym dywanie pojawił się święty Mikołaj z wielkim workiem prezentów, w towarzystwie uroczej Śnieżynki. Rozległy się gromkie brawa, a dostojny gość udał się w stronę pięknie przygotowanego dla niego miejsca. Przywitał się z dziećmi i usiadł w wygodnym fotelu.
Spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor Małgorzata Bęben, która przywitała wszystkich zebranych. Podziękowała za przybycie sponsorom, organizatorom i władzom Miasta i Gminy Łagów. Na uroczystości byli obecni: Pan Dariusz Bogdański i Pan Łukasz Stopaj z kopalni Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria S.A., Pan Grzegorz Bojarski z kopalni Probudex Kopalnia Kruszyw Łagów V, Pan Sławomir Miechowicz - Burmistrz Miasta i Gminy Łagów, Pani Ewa Wójcik – Skarbnik Miasta i Gminy Łagów, Radni z Piotrowa: Pan Rafał Żurek i Pan Piotr Domagała, strażacy OSP Piotrów, Rada Rodziców w osobach: Pani Katarzyna Zawada i Pani Monika Skobel, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie.
Sponsorzy spotkania ze świętym Mikołajem to:
Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA S.A.
Probudex Kopalnia Kruszyw Łagów V
Grupa PBI Sp. z o.o.
Kopalnie Kruszyw Naturalnych Sp. z o.o.
Firma CEMEX Polska
Kopalnia Kruszyw Pietrzak Sp. J.
Siec Handlowa Lewiatan
BRUKBET
Następnie dzieci z Punktu Przedszkolnego i klas 0-III zaprezentowały program artystyczny przygotowany na dzisiejszą uroczystość. Recytowały wiersze o świętym Mikołaju, tańczyły i śpiewały piosenki. W ten sposób wyraziły wdzięczność dostojnemu gościowi za przybycie do naszej szkoły.
Wreszcie nastąpił oczekiwany moment rozdawania prezentów. Śnieżynka zapraszała uczniów kolejnych klas, a Mikołaj wręczał paczki, tak obfite, że najmłodsi mieli problem z ich podniesieniem i prosili o pomoc rodziców. Uczniowie otrzymali też sprzęt sportowy, który na ręce pani Dyrektor Małgorzaty Bęben przekazali Radni z Piotrowa panowie Rafał Żurek i Piotr Domagała.
W dalszej części spotkania przedstawicielka Rady Rodziców pani Monika Skobel podziękowała sponsorom. Podkreśliła, że dzięki ich hojności i wsparciu udało się spełnić marzenia dzieci i wywołać uśmiech na ich twarzach.
Na zakończenie zabrał głos Burmistrz Miasta i Gminy Łagów pan Sławomir Miechowicz, który wyraził wdzięczność organizatorom.
Opuszczając mury naszej szkoły święty Mikołaj podziękował za miłe przyjęcie i obiecał, że za rok do nas wróci.
Sponsorzy i organizatorzy spotkania ze świętym Mikołajem otrzymali od dzieci świąteczne stroiki oraz zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania wizyty świętego Mikołaja.
IX Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek
Gminny Ośrodek Kultury w Górnie, jak co roku, organizuje Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek.Nasze wydarzenie skierowane jest dla wszystkich osób powyżej 3. roku życia, dzięki czemu, udział w wydarzeniu mogą wziąć także przedszkolaki i uczniowie szkół z naszego regionu.
Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są na naszej stronie internetowej. https://gokgorno.pl/rusza-nabor-do-ix-gminnego-przegladu-koled-i-pastoralek-w-gornie/
PRZEDŁUŻAMY TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ DO 10 GRUDNIA 2024R. DO GODZ. 15:00!
,,Umiem pływać‘’ - program nauki pływania klas II-III
Projekt ,,Umiem pływać‘’ był realizowany w Szkole Podstawowej im.Jana Pawła II w Piotrowie i Szkole Podstawowej w Zbelutce od 19 września do końca listopada 2024roku. Zajęcia odbywały się w każdy czwartek na basenie w Baćkowicach. Miały na celu naukę pływania oraz zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w wodzie. W projekcie wzięło udział 30 uczniów z klas II-III. Zajęcia były prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy dostosowali program do różnych poziomów zaawansowania uczestników. Dzieci miały okazję nauczyć się podstawowych technik pływackich, a także poprawić swoją kondycję fizyczną. Ponadto uczestniczyły w spotkaniu z ratownikiem ze Świętokrzyskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zapoznał uczniów z podstawowymi czynnościami ratowniczymi. Uczestnictwo w projekcie przyniosło wiele korzyści. Dzieci nie tylko opanowały umiejętności pływania, ale również nauczyły się zasad bezpieczeństwa w wodzie oraz rozwijały swoje umiejętności społeczne poprzez pracę w grupach. Często organizowane były również zabawy i gry wodne, które dodatkowo motywowały uczniów do aktywności fizycznej. Na zakończenie projektu zorganizowano uroczyste wręczenie certyfikatów ukończenia podstawowego kursu pływania dla wszystkich uczestników. Wszyscy uczniowie wykazali się zaangażowaniem oraz chęcią nauki, co sprawiło, że projekt okazał się dużym sukcesem.
Mamy nadzieję, że umiejętności nabyte podczas zajęć będą służyły dzieciom przez wiele lat, a zainteresowanie pływaniem stanie się dla nich pasją na całe życie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu.8
Zabawa andrzejkowa
28 listopada 2024r. W naszej szkole odbyła się tradycyjna zabawa andrzejkowa, w której uczestniczyli uczniowie wszystkich klas. Organizatorami imprezy byli uczniowie klas IV-VIII, działający w Samorządzie Uczniowskim wraz nauczycielami. Wydarzenie połączyło społeczność szkolną poprzez zabawy przy muzyce oraz wróżby andrzejkowe.
Uczniowie bawili się w pięknie przystrojonej sali, którą na tę okazję udekorowano balonami i zabawnymi obrazkami związanymi z andrzejkami. Młodsze dzieci wystąpiły w fantastycznych strojach wróżek, księżniczek, motyli i innych baśniowych postaci.
Samorząd Uczniowski przygotował na zabawę liczne atrakcje. Najpierw odbyły się popularne wróżby: z butami, serduszkiem i kubkami. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zabawy przy muzyce i “gorące krzesło”, “miotła”, które zachęcały do rywalizacji i dużej aktywności.
Andrzejki przebiegały w radosnej i miłej atmosferze. Uczniowie byli zadowoleni i mamy nadzieję, że z niecierpliwością czekają na kolejne takie wydarzenie.54
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie